Španci ubedljivi protiv Švajcaraca, Ronaldov 901. gol

Posle poraza Srbije u Danskoj u utakmici Lige nacija, odigrana je još jedna utakmica u grupi. U Ženevi je domaćina, selekciju Švajcarske deklasirala Španija sa 4:1, iako je od 20. minuta imala igrača manje pošto je Robin le Norman dobio crveni karton.

Tako da sada posle dva kola, Danci imaju maksimalnih šest bodova, slede Španci sa četiri, Srbija sa jednim, dok su Švajcarci bez poena.

Prvo poluvreme je bilo veoma zanimljivo, pošto je Hoselu bio strelac već u 4. minutu. Samo tri minuta kasnije, usledio je gol Bećira Omeragića, ali je poništen zbog ranijeg igranja rukom. Ubrzo je usledilo isključenje Le Normana koji je kao poslednji igrač napravio faul, pa su Švajcarci smanjili na 2:1, u 41. minutu. Strelac je bio Zeki Amduni.

I do 77. minuta nije bilo golova, a onda u samo tri minuta, viđena su dva. Prvo je pogodio Fabijan Ruiz, pa i Feran Tores.

U ostalim mečevima Lige nacija, Hrvatska je savladala Poljsku rezultatom 1:0, a Portugal je posle preokreta pobedio Škotsku 2:1.

Pobedonosni gol za Hrvatsku dao je kapiten Luka Modrić iz slobodnog udarca u 52. minutu. Poljska je mogla do izjednačenja u 70. minutu, ali je kapiten Robert Levandovski pogodio stativu.

Škotska je u Lisabonu povela golom Skota Mektominija u sedmom minutu, ali su stvari došle na mesto kad je u igru u drugom poluvremenu ušao Kristijano Ronaldo. Prvo je u 54. minutu Rafael Leao namestio gol Brunu Fernandešu, a zatim je u 88. Ronaldo doneo pobedu Portugalu posle asistencije Nuna Mendeša.