Španija je prvi finalista!

Španija je izborila plasman u finale Evropskog prvenstva nakon što je pobedila Francusku rezultat 2:1 u polufinalu. Francuzi su poveli u 9. minutu golom Randal Kolo Muani, ali je Španija odgovorila lepim golom Lamine Jamala u 21. minutu. Potpuni preokret desio se u 25. minutu kada je Žil Kunde skrenuo loptu u sopstvenu mrežu nakon udarca Danija Olma. U drugom poluvremenu Francuska nije uspela da izjednači rezultat i plasira se u produžetke.

Španija će u finalu, u nedelju od 21 čas u Berlinu, igrati protiv pobednika sutrašnjeg polufinala između Engleske i Holandije. Ako slavi, popularna „crvena furija“ će postati najuspešnija selekcija u istoriji Evropskog prvenstva sa četiri titule, nakon tri osvojene 1964, 2008. i 2012. godine. Trenutno Španija deli prvo mesto sa Nemcima koji su takođe tri puta bili prvaci Evrope.

Na utakmici polufinala, Francuska je povela golom glavom Kolo Muani u 9. minutu nakon centaršuta Kilijana Mbapea. Španija je izjednačila prelepim golom Lamina Jamala iz udaljenosti od 25 metara u 21. minutu. Potom je usledio nesrećan autogol Žila Kunda u 25. minutu nakon udarca Danija Olma. Francuska nije uspela da stvori ozbiljnije šanse u drugom poluvremenu i plasira se u produžetke.

Španija je prva finalistkinja Evropskog prvenstva, dok će se Engleska i Holandija boriti za drugo mesto u finalu u nedelju. Očekuje se uzbudljiva završnica turnira, a ljubitelji fudbala već sa nestrpljenjem iščekuju ishod finalnih utakmica. Španija će imati priliku da postane najuspešnija reprezentacija u istoriji Evropskog prvenstva, dok će se ostale selekcije boriti za prestižnu titulu prvaka. Navijači širom sveta sa nestrpljenjem očekuju ishod finalnih mečeva i moguće iznenađenja na terenu.