Španija napravila PREOKRET, pa „RAZBILA“ Gruziju

Fudbaleri Španije pobedili su Gruziju rezultatom 4:1 u osmini finala Evropskog prvenstva, obezbedivši plasman u četvrtfinale gde ih očekuje susret sa Nemačkom. Gruzija je iznenadila prvotnim vođstvom autogolom Robina Le Normana u 18. minutu, ali je Španija uspela da izjednači golom Rodrija u 39. minutu. Nakon šuta sa 18 metara, Mančester Sitijev igrač je savladao Mamardašvilija. Španija je preokrenula rezultat u drugom poluvremenu, sa golom Fabijana Ruuza u 51. minutu nakon centaršuta Lamina Jamala. Vilijams je postigao gol u 75. minutu nakon solo akcije, dok je Dani Olmo zapečatio pobedu postigavši gol u 83. minutu. Četvrtfinale između Španije i Nemačke održaće se u Štutgartu 5. jula, dok će Engleska i Švajcarska igrati u Dizeldorfu 6. jula.