Španija savladala Gruziju na EURO 2024

Fudbalska reprezentacija Španije pokazala je odličnu igru i savladala Gruziju rezultatom 4:1 u osmini finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj. Iako su bili debitanti na turniru, igrači Vilija Sanjola priredili su iznenađenje i osvojili srca navijača. Svi golovi postignuti su za Španiju, sa Robinom le Normanom koji je nespretno ubacio gol u sopstvenu mrežu za Gruziju. Rodri, Fabijan Ruiz, Niko Vilijams i Dani Olmo bili su strelci za Španiju.

Iako su Gruzini otvorili pogađanje sa golom le Norman, Španci su dominirali utakmicom sa 83% poseda lopte. Rodri je izjednačio u 39. minutu, a Fabijan Ruiz je doneo prednost Španiji u 51. minutu. Niko Vilijams i Dani Olmo su takođe postigli golove za španski tim, dok je Gruzija bila nemoćna da se odupre napadima.

Nakon pobede nad Gruzijom, Španci će se sada suočiti sa domaćinom turnira, Nemačkom, u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Nadamo se još uzbudljivim utakmicama i iznenađenjima tokom daljeg takmičenja. Očigledno je da Španija ima kvalitetan tim koji može da se nosi sa jakim protivnicima i doprinese uzbuđenju turnira.