Španija vaterpolo pobeda Hrvatska EP

Vaterpolisti Hrvatske nisu uspjeli obraniti titulu prvaka Europe jer su ih Španjolci pobijedili 11:10 na njihovom bazenu u Zagrebu. Španjolci su odigrali fantastično u posljednjoj četvrtini te su nadoknadili dva gola zaostatka i spriječili domaćina da zatresu njihovu mrežu.

Hrvatski vaterpolisti su bolje otvorili utakmicu te su završili prvu četvrtinu s 5:3 pogocima Luke Bukića i Jerka Marinića Kragića.

Činilo se da će Hrvati riješiti utakmicu nakon što je Bukić postigao još jedan pogodak za 6:3, ali su Munariz, Larumbe, Bustos i Sanahuja uspjeli dostići prednost Hrvatske na 7:7.

Odigrali su se sjajni obrambeni potezi, a Marinić Kragić je vratio prednost Hrvatskoj. Tahul Kompte je izjednačio, a potom je Marko Žuvela pogodio s igračem više, a Fatović je pogodio s šest metara za prednost Hrvatske 10:8 prije posljednjih osam minuta.

Četiri puna minute nije bilo pogodaka, a vrijeme je bilo saveznik Hrvatske, ali i sjajna obrana pred vratarom Vrlićem. Međutim, Španjolska je iskoristila igrača više preko Sanahuje te je uvela utakmicu u neizvjesnu završnicu. Hrvatska igrača više nije uspjela iskoristiti u posljednjih 20 sekundi, a Fatovića je izblokirao Bustos za veliku pobjedu Španjolske.

Italija je osvojila brončanu medalju nakon pobjede nad Mađarskom 12:7, a peto mjesto pripalo je Grčkoj nakon što je pobijedila Crnu Goru 15:10. Sedmo mjesto pripalo je Srbiji koja je bila uvjerljiva protiv Rumunije rezultatom 18:7.

Ovo natjecanje bilo je izuzetno napeto i puno iznenađenja, a pokazalo se da su vaterpolisti Španjolske bili nevjerojatno motivirani te su uspjeli ostvariti pobjedu protiv obrambenog prvaka Hrvatske. Sve u svemu, bilo je vrlo uzbudljivo gledati ovo natjecanje i vidjeti izuzetne sportske vještine svih timova.