Srbija Austrija četvrtfinale EP kadeti Kipar fudbal

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije uspjela je pobijediti Austriju rezultatom 3:2 (2:1) i plasirati se u polufinale Europskog prvenstva na Kipru! Unatoč šokantnom početku s primljenim golom već u 24. sekundi, „orlići“ su se uspješno obranili i koristili kontranapade kako bi pobijedili protivnika i osigurali svoje mjestu među četiri najbolje selekcije na Starom kontinentu. Srbija sada čeka pobjednika susreta Portugal – Poljska za polufinale koje će se odigrati u nedjelju.

Nakon brzog gola Austrije, Srbija je uspjela uzvratiti brzo i izjednačiti rezultat. Đorđe Ranković ostao je sam pred golom Austrije te je već u 4. minuti postigao gol za poravnanje rezultata na 1:1. Nakon ovih brzih golova, utakmica je postala grčevita bitka bez većih prilika na obje strane. Međutim, u zadnjoj sekundi prvog poluvremena, Mihajlo Cvetković je koristio dubinski pas za još jedan gol i vodstvo Srbije od 2:1 na poluvremenu.

Selektor Jovan Damjanović je dobro pripremio momčad za ovu utakmicu, a igrači su uspješno odgovarali na presing protivnika. U 55. minuti, Mihajlo Cvetković je postigao treći gol za Srbiju, povećavajući vodstvo na 3:1. Obrana „orlića“ s golmanom Jovanovićem dobro je funkcionirala, iako su Austrijanci vršili pritisak i prijetili iz različitih pozicija. No, unatoč smanjenju koncentracije u 79. minuti i golu Adejenugure za 2:3, Srbija je uspjela sačuvati prednost čak i s igračem manje nakon isključenja Uroša Đorđevića u 94. minuti.

Sastav Srbije u ovoj pobjedi uključivao je Jovanovića, Bubanju, Milosavljevića, Simića, Stojanovića, Mladenovića, Kostova, Vasilića, Maksimovića, Cvetkovića, Rankovića, koji su pokazali odličnu suradnju i upornost na terenu. Danska je nakon izvođenja penala eliminirala Češku i bit će protivnik pobjedniku susreta Italija – Engleska u polufinalu.

Srbija je pokazala svoju kvalitetu i upornost u ovoj utakmici, te će se s nestrpljenjem očekivati njezina borba za mjesto u finalu Europskog prvenstva. S obzirom na dosadašnje rezultate i nastup na ovom prvenstvu, „orlići“ imaju sve potrebne sposobnosti i znanje za postizanje uspjeha. Sve oči će biti uprte u daljnje nastupe reprezentacije Srbije te se s nestrpljenjem očekuju budući susreti i rezultati.