Srbija Francuska Vaterpolo

Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je važnu pobedu protiv Francuske rezultatom 15:8. Ova pobeda omogućila im je plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara u Parizu. Srbija je odigrala odličan meč, kako u napadu, tako i u odbrani, što je rezultiralo sigurnom pobedom. Golom Mandića sa pet metara, „delfini“ su poveli, a potom su povećali prednost golom Ranđelovića. Francuska je uspela da smanji prednost, ali su golovi Vicea i Rašovića omogućili Srbiji vođstvo od 4:2 posle prvog dela igre.

Nastavak meča donosi još bolju igru „delfina“, bez padova i sa mnogo samopouzdanja. Rašović, Drašović Jakšić i Mandić su povećali prednost na velikih +5. Francuska nije uspela da se suprotstavi sigurnoj igri Srbije. Domaćin je uspeo da smanji prednost na -2 na početku drugog poluvremena, ali su „delfini“ brzo reagovali i ponovo se odvojili sa četiri sjajna gola, stvarajući nedostižnu prednost od 12:6.

Poslednja četvrtina meča donela je rutinsku igru Srbije, koja je zadržala prednost i upisala važnu pobedu. Ova pobeda je značajna za plasman u četvrtfinale, gde će se „delfini“ suočiti sa Mađarskom. Susret sa Mađarskom će imati veliki značaj za dalji tok takmičenja, jer će od rezultata ove utakmice zavisiti pozicija reprezentacije Srbije u četvrtfinalu.

Vaterpolo reprezentacija Srbije je dokazala svoju kvalitetu i upornost u meču protiv Francuske, ostvarivši važnu pobedu koja ih vodi u četvrtfinale olimpijskog turnira. Očekuje ih izazovan duel protiv Mađarske, gde će morati da pokažu svoje najbolje sposobnosti kako bi ostvarili što bolji plasman na Olimpijskim igrama u Parizu. Navijači su sa nestrpljenjem očekivali ovaj meč, a igrači su ih obradovali sjajnom igrom i sigurnom pobedom, pokazavši da su spremni da se bore za još jednu medalju na Olimpijskim igrama.