Srbija Italija odbojka

Odbojkašice Srbije su se nadale da će napraviti veliku senzaciju i pobediti Italiju u četvrtfinalu Olimpijskih igara, ali nažalost, to se nije desilo. Italija je pobedila Srbiju sa 3:0 u setovima (24:26, 20:25, 20:25).

Iako su srpske odbojkašice pružile dobar otpor Italiji u prvom setu, kasnije su igračice Hulijana Velaska uspele da pronađu ritam i lako su osvojile preostala dva seta. Može se reći da je Italija uzvratila Srbiji za poraz koji su doživele prošle godine u Tokiju, kada su „orlice“ osvojile bronzu.

Italijanke će se sada suočiti sa Turskom u polufinalu, nakon što su ranije danas pobedile Kinu sa 3:2.

U prvom setu smo videli nadmudrivanje dve sjajne ekipe. Srbija je imala prednost od 13:8, ali su Italijanke uspele da se vrate i izjednače. Na kraju su iskoristile set loptu i odnele prvi set.

U drugom setu, Italija je od starta dominirala i brzo stekla veliku prednost od 19:13, koju Srbija nije uspela da sustigne. Italija je ponovo bila bolja i povela sa 2:0 u setovima.

U trećem setu, Srbiji je trebalo čudo da se vrate, ali to se nije dogodilo. Italijanke su bile konstantnije i zasluženo su prošle u polufinale, dok su srpske odbojkašice završile takmičenje na Olimpijskim igrama.

Ovo je bio težak poraz za odbojkašice Srbije, ali ipak mogu biti ponosne na svoj dosadašnji uspeh na Olimpijskim igrama. Srbija će sada morati da se okrene narednim takmičenjima i da nastavi da radi na svom napretku.

Italija je pokazala sjajnu igru i zasluženo je prošla u polufinale. Sada će se suočiti sa Turskom i pokušati da osvoji medalju na Olimpijskim igrama.

Odbojkašice Srbije su imale podršku cele zemlje i nadale su se da će napraviti veliki uspeh, ali na kraju su morale da se pomire sa porazom. Ipak, ovo iskustvo će im biti korisno za dalji razvoj i nadamo se da će nastaviti da pružaju odlične partije u budućnosti.

Čestitke Italiji na zasluženoj pobedi i želimo im puno sreće u nastavku takmičenja. Srbija će se sada okrenuti novim izazovima i pokušati da se što bolje pripremi za naredna takmičenja.