Srbija Japan vaterpolo SP

Vodeni sportovi su popularni širom sveta, a posebno vaterpolo. Na nedavno održanom Svetskom prvenstvu u Kataru, vaterpolisti Srbije su počeli svoj nastup sa pobedom nad ekipom Japana rezultatom 17:10. Međutim, igra Srbije nije bila na očekivanom nivou, posebno u prve dve četvrtine, ali su uspeli da se konsoliduju i osiguraju očekivanu pobedu.

Igra Srbije na početku meča nije bila najbolja, što je rezultiralo vođstvom ekipe Japana. Međutim, nakon izvesnog vremena su uspeli da izjednače i preuzmu vođstvo preko Lukića. Tokom meča su se događali padovi i promenljiva igra, ali je Srbija ipak uspela da održi vođstvo.

U drugoj četvrtini, Srbija je postizala golove, ali je Japan uspevao da se vrati rezultatski, postigavši nekoliko golova. Ipak, Srbija je uspela da zadrži svoju prednost i održi vođstvo do kraja prvog poluvremena sa 8:7.

U trećoj četvrtini, Srbija je zaigrala u skladu sa svojim renomeom i kvalitetom. Igrači su se koncentrisali na odbranu, što je rezultiralo serijom golova i širenjem vođstva. Filipović je uspevao da zaustavi napade japanske ekipe, a i sami su uspevali da postignu više golova. Na kraju trećeg perioda, Srbija je vodila sa 13:8.

Poslednja četvrtina je protekla u sličnom tonu kao prethodna, sa Srbijom u vođstvu. Odbrana ekipe je bila dominantna, čime su sprečili japansku ekipu da postigne gol tokom 12 minuta. Na kraju, Srbija je slavila sa 17:10, ali je jasno da u narednim mečevima ne smeju ponoviti slabu igru iz prve dve četvrtine.

Najbolji strelac meča je bio Nikola Jakšić sa četiri postignuta gola, dok su Dušan Mandić i Strahinja Rašović postigli po tri gola. Naredni meč u Grupi C Srbija igra protiv Crne Gore, a očekuje se da će nastaviti sa dobrim rezultatima.

U zaključku, vaterpolo je veoma popularan sport u regionu, a ekipa Srbije je pokazala svoj kvalitet na Svetskom prvenstvu u Kataru. Nakon pobede nad ekipom Japana, očekuju se novi uspesi u narednim mečevima. Svi ljubitelji vodenih sportova sa nestrpljenjem očekuju nastavak takmičenja i nove pobede ekipe Srbije.