Srbija meč Crna Gora rukometašice kvalifikacije EP

Rukometašice Srbije su poražene od Crne Gore u dramatičnom meču u Zrenjaninu, u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u grupi 6. Iako su uspele da stignu zaostatak od četiri gola, na kraju nisu uspele da osvoje makar bod protiv kvalitetnije i iskusnije crnogorske selekcije.

Srbija je povela sa 1:0 preko Sanje Radosavljević, ali ubrzo su gošće preuzele kontrolu nad mečem. Rukometašice Srbije su napravile previše grešaka u prvom poluvremenu, rezultat je bio 16:12 u korist Crne Gore.

Anastasija Marsenić, Matea Pletikosić i Dijana Mugoša su bili ključni igrači za Crnu Goru, dok je Jovana Risović bila odlična na golu Srbije sa pet odbrana. Sanja Radosavljević i Jovana Jovović su bile najefikasnije kod Srbije u prvom delu.

Srbija se nije predavala i uspevala je nekoliko puta da smanji zaostatak. Bile su agresivnije u odbrani, ali Crna Gora je uspevala da održi prednost. Jovana Jovović je izjednačila na 22:22 sa igračicom više u 45. minutu, što je bio rezultat truda selektora Bregara.

Crnogorke su pokazale nervozu, napravile su grešku sa sedam igračica na terenu, što je Srbiji donelo vođstvo od 24:23. Matea Pletikosić je nastavila da rešeta mrežu i donosila prednost Crnoj Gori. Na kraju, rezultat je bio 31:30 u korist Crne Gore.

Anđela Janjušević je bila najefikasnija kod Srbije sa osam golova, dok je Matea Pletikosić predvodila Crnu Goru sa devet golova. Srbija se borila do poslednjeg trenutka, ali nisu uspele da izjednače i osvoje bod.

U drugim mečevima kvalifikacija, Bugarska je poražena od Turske rezultatom 30:24. Ovo je bila teška, ali poučna utakmica za rukometašice Srbije, koje će imati priliku da poprave greške i nastave sa kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Potrebno je pokazati još veću koncentraciju i efikasnost u narednim mečevima kako bi se ostvarili ciljevi.