Srbija ostala bez A divizije Lige nacija

U poslednjem kolu grupne faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, ženska reprezentacija Srbije je poražena od Škotske rezultatom 1:0. Ovaj poraz znači da se naše reprezentativke nisu uspele plasirati u A diviziju Lige nacija, ali se kvalifikacije za Evropsko prvenstvo nastavljaju u baražu koji će se igrati na jesen.

Izabranice selektora Dragiše Zečevića su sjajno ušle u meč, imale su inicijativu od samog starta i stvarale solidne prilike pred golom domaćih fudbalerki. Kapiten Violeta Slović propustila je najbolju priliku nakon dobrog skoka u šesnaestercu Škotske.

Međutim, Škotska je uspela da postigne gol pred kraj prvog poluvremena, u 39. minutu, golom Kirsti Hanson. U drugom poluvremenu, reprezentacija Srbije izašla je hrabro, igrala je visoko na polovini protivnika sa znatno više rizika, ali nije uspela da postigne gol.

Škotska je osvojila 16 bodova, dovoljno za plasman u A diviziju, dok je Srbija sa 13 bodova obezbedila baraž za Evropsko prvenstvo kao najbolja drugoplasirana reprezentacija. Ovaj poraz predstavlja izazov za reprezentaciju Srbije, ali i priliku da se pokažu u baražu za Evropsko prvenstvo. S obzirom na hrabru igru i zalaganje, postoji optimizam da će naše reprezentativke ostvariti uspeh u narednim mečevima.