Srbija plasman EP rukometašice

Rukometašice Srbije su odigrale kvalitetan meč i pobedile Tursku sa rezultatom 30:22. Ova pobeda im je donela drugo mesto u Grupi 6 i direktno mesto na Evropskom prvenstvu koje se održava u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj od 28. novembra do 15. decembra. Pored Srbije, Crna Gora je takođe obezbedila plasman na ovaj turnir. U ovom meču, srpske rukometašice su pokazale odličnu igru, bez većih padova, a Turska je poražena. Turkinje ipak imaju šansu za učešće na EP, jer su uz Slovačku, Farska Ostrva i Portugal, jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije koje su takođe obezbedile mesto na šampionatu.

Početak meča je bio vrlo dobar za srpske rukometašice, koje su brzo stigle do vođstva od 3:0. Tokom prvih 30 minuta su održavale tu prednost, a golman Jovana Risović je imala odličnih šest odbrana. Anđela Janjušević je postigla četiri gola i bila jedna od najefikasnijih u timu. Na poluvremenu, Srbija je imala prednost od četiri gola (14:10). U drugom poluvremenu, srpske rukometašice su nastavile sa čvrstom igrom, a Risovićeva je i dalje bila sjajna na golu. U osmom minutu postigle su maksimalnu prednost od sedam golova (18:11) i sigurnim koracima su koračale ka pobedi i plasmanu na Evropsko prvenstvo.

Dunja Radević i Anđela Janjušević su bile najefikasnije u timu Srbije, sa po sedam pogodaka, dok je Sanja Radosavljević postigla tri gola. Kod Turkinja, najraspoloženija je bila Akalin sa pet golova. Ova pobeda je Srbiji donela plasman na EP, dok Turkinje imaju šansu za učešće kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Pored ovog meča, odigrano je i poslednje kolo kvalifikacija za EP u Grupi 6. Crna Gora je ubedljivo pobedila Bugarsku sa rezultatom 35:17, dok je Srbija zabeležila pobedu protiv Turske. Ove dve ekipe su zauzele prvo i drugo mesto u grupi, i obezbedile direktan plasman na Evropsko prvenstvo.