SRBIJA POKLEKLA U FUKUOKI: Francuskinje trijumfovale nakon velike borbe

Odbojkašice Srbije doživele su poraz od reprezentacije Francuske na turniru Lige nacija u Fukuoki. Francuska je pobedila sa rezultatom 3:1 u setovima. Srbija je izgubila prvi set, ali uspela je da izjednači rezultat u drugom setu. Međutim, Francuska je preuzela kontrolu i pobedila u trećem i četvrtom setu.

Naredni izazovi za srpsku reprezentaciju su utakmice protiv Japana i Italije. Pored Srbije i domaćina Japana, na turniru učestvuju i SAD, Kanada i Koreja. Svaka reprezentacija će odigrati četiri utakmice u interkontinentalnom delu takmičenja.

Finalni turnir Lige nacija 2024. godine će se održati u Bangkoku, u Tajlandu, gde će sedam najuspešnijih selekcija zajedno sa domaćinom biti deo turnira. Nakon poraza od Francuske, odbojkašice Srbije se spremaju za nove izazove i nadaju se povratku na pobednički put.