Srbija poraz SAD košarka

Na letnjim Olimpijskim igrama u Parizu, u susretu koji se odigrao 28. jula u Lilu, Amerikanci su bili dominantni protiv Srbije. Iako su Srbi bili hrabri i držali se bez Bogdana Bogdanovića i Nikole Milutinova u prvih 15 minuta, NBA „drim tim“ je bio previše jak. Uz igre igrača poput Karija, Dejvisa, Adebaja, Lebrona Jamesa i Edwardsa, Amerikanci su stisnuli odbranu i osvojili ubedljivu pobedu rezultatom 105:79.

Selektor Srbije Svetislav Pešić odlučio je da se osloni na Nikolu Jokića, budući da su Bogdanović i Milutinov bili odsutni. Utakmica je započela s dobrom i čvrstom odbranom s obe strane, a Stefan Kari je bio raspoložen za igru. Uprkos početnoj prednosti Srbije, Amerikanci su uspeli da se vrate u igru i pređu u vođstvo. Druga četvrtina je bila period u kojem su Amerikanci pokazali svoju fizičku moć, zatvorili Jokića i gradili prednost, koja se nije spuštala ispod dvocifrenog broja poena.

U trećoj četvrtini, Srbija nije uspela da pogodi koš četiri minuta, dok su Amerikanci otišli na „20+“ prednost. Pokušaji povratka srpskog tima su bili kratkog daha, jer su Amerikanci konstantno pogađali koševe, održavajući veliku prednost. Na kraju je pobeda bila zagarantovana za SAD, a konačan rezultat je bio 105:79.

Najbolji strelac za Srbiju bio je Nikola Jokić s 15 poena i 11 skokova, dok je Aleksa Avramović dodao 12 poena. Sa druge strane, najbolji strelac za SAD bio je Stef Kari sa 24 poena, uz impresivan šut za tri poena. Ovo je bila uvodna utakmica za obe ekipe u Grupi C na Olimpijskim igrama u Parizu.

Srbija će sada morati da se okrene narednim susretima i da popravi igru kako bi se plasirala dalje u takmičenju. Sa vrlo snažnom konkurencijom, put do medalje neće biti lak, ali srpski tim ima kvalitet i potencijal da napravi dobre rezultate. Amerikanci, s druge strane, pokazali su zašto su poznati kao „drim tim“ i favoriti za osvajanje zlatne medalje na ovom takmičenju.

Ova utakmica je bila prilika za obe ekipe da pokažu svoje veštine i spremnost za borbu na najvišem nivou takmičenja. Iako je rezultat bio ubedljiv u korist Amerikanaca, za obe ekipe ovo je bio važan meč koji će im pomoći da se pripreme za naredne utakmice na Olimpijskim igrama. Srbija će imati priliku da pokaže svoj karakter i borbenost u narednim susretima, dok će Amerika tražiti način da se suprotstavi drugim jakim timovima u grupi i dalje u takmičenju.