Srbija preokrenula „minus 24“, Jokić rešio dramu u produžetku

Košarkaši Srbije plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu nakon što su u četvrtfinalu savladali reprezentaciju Australije rezultatom 95:90 nakon produžetka. Nakon lošeg prvog poluvremena u kojem su gubili sa 24 poena razlike, „Orlovi“ su uspeli da naprave veliki preokret i dođu do pobede. Nikola Jokić bio je najbolji u timu sa dabl-dabl učinkom od 21 poena i 14 skokova, dok je Bogdan Bogdanović postigao 17 poena. Ekipa sada čeka sledećeg protivnika, a to će biti pobednik meča između SAD-a i Brazila.

Kapiten Bogdan Bogdanović istakao je nakon utakmice da je ekipa pokazala veliki karakter i borbu, dok je krilni centar Filip Petrušev istakao da je prva četvrtina bila najgora koju su odigrali na ovim Olimpijskim igrama. Australijanci su odigrali odlično u prve dve četvrtine, ali su „Orlovi“ uspeli da se vrate i na kraju slome protivnika.

Meč je rešen u produžetku, a Srbija je povela trojkom Dobrića. Australijanci su uspeli da preokrenu rezultat, ali je Nikola Jokić preuzeo odgovornost i sa nekoliko ključnih poena vratio vođstvo na stranu Srbije. Na kraju je Bogdanović sa linije za slobodna bacanja stavio tačku na pobedu.

Nakon ove pobede, Srbija će se u polufinalu susresti sa pobednikom meča između SAD-a i Brazila. Na drugoj četvrtfinalnoj utakmici, Nemačka je savladala Grčku rezultatom 76:63 i plasirala se među četiri najbolje ekipe na Olimpijadi.

Srbija je pokazala veliku borbenost i karakter u ovoj utakmici i sigurno će dati sve od sebe da se plasira u finale. Sa sjajnim partijama Jokića, Bogdanovića i ostalih igrača, Srbija ima velike šanse za osvajanje medalje na ovom takmičenju. Navijači sa nestrpljenjem očekuju naredne utakmice i veruju u uspeh svojih košarkaša. Ovo je veliki uspeh za košarkaški tim Srbije i za celu zemlju koja sa ponosom prati njihove nastupe na Olimpijskim igrama u Parizu.