Srbija proiv SAD za Olimpijske igre

Vaterpolo reprezentacija Srbije igra jako bitan meč u grupi C Svjetskog prvenstva. Pobjeda u ovom meču je važna jer ekipa igra za prvo mjesto u grupi, ulazak u četvrtfinale, kao i plasman na Olimpijske igre. Prethodna dva kola su donijela pobjede nad Japanom rezultatom 17:10 i Crnom Gorom 14:6.

Prva četvrtina je protekla u izjednačenoj igri. Delfini su postigli prvi gol preko Đorđa Vučinića, ali su Amerikanci brzo odgovorili. U šestom minutu su preuzeli vođstvo, a do kraja prve četvrtine Amerikanci su vodili 3:2.

U drugoj četvrtini Amerikanci su zadržali prednost i povećali razliku na dva gola. Međutim, Srbija se vratila u igru te su smanjili razliku na samo gol zaostatka. Ipak, Amerikanci su zadržali prednost do kraja druge četvrtine, vodeći 7:5.

Treća četvrtina počela je golom Amerikanaca, ali je Srbija brzo uzvratila. U izuzetno uzbudljivoj četvrtini, Srbija je preokrenula rezultat i povela 11:8, zahvaljujući sjajnoj seriji od šest uzastopnih golova.

U četvrtoj četvrtini Srbija je sačuvala prednost i na kraju slavila pobjedu rezultatom 14:12. Ova pobjeda osigurala je Srbiji plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva i garantirala im mjesto na Olimpijskim igrama.

Ova pobjeda je potvrda visokog kvaliteta vaterpolo reprezentacije Srbije i veliki uspjeh za ekipu koja ima visoke ambicije na Svjetskom prvenstvu i predstojećim Olimpijskim igrama.

Ostaje nam da u nastavku turnira pratimo uspjehe i rezultate vaterpolo reprezentacije Srbije te im poželimo sreću u daljnjim mečevima.