Srbija protiv Portugala

Nažalost, fudbaleri Srbije do 17 godina nisu uspjeli da se plasiraju u finale Evropskog prvenstva, nakon što su u polufinalu izgubili od Portugala rezultatom 3:2.

Naše momke su doveli do 2:0 prednosti golovi Cvetkovića u 22. minuti i Felisimovog autogola u 37. minuti. Međutim, Portugal je uspio da se vrati u drugom dijelu utakmice i preokrene rezultat. Damjanović je nesretno postigao autogol u 60. minuti, a zatim je Mora postigao izjednačujući gol u 89. minuti. Utakmica je produžena za šest minuta, a u petom minutu sudijske nadoknade Trovisko postiže gol za pobjedu Portugala.

Iako je rezultat razočaravajući, moramo čestitati našim fudbalerima na sjajnom nastupu i talentu koji pokazuju. Srbija definitivno ima budućnost sa ovom generacijom!

Napad: Varela, Silva, Kuenda

Utakmica je bila vrlo dinamična, sa mnogo prilika sa obje strane. Portugal je na kraju uspio da preokrene rezultat i plasira se u finale, ali nije nedostajalo mnogo da naši fudbaleri iznenade. Ovo iskustvo će im svakako koristiti u budućim takmičenjima.

Uživo su se pratili trenuci kada je Portugal postigao odlučujući gol u petom minutu sudijske nadoknade, dok je šest minuta dodatka nisu bila dovoljna našim igračima da se vrate u utakmicu.

Ovaj poraz podsjeća na sličnu situaciju na prošlom Evropskom prvenstvu, gdje su se također naši fudbaleri plasirali do polufinala, ali su nažalost izgubili u penalima od Holandije.

Ovom prilikom, Cvetković je bio istaknut kao jedan od najboljih igrača Srbije na turniru, dok je Milosavljević imao ključnu ulogu u odbrani.

Srbija će se sada okrenuti pripremama za naredna takmičenja i pokušati da poboljša svoju igru kako bi postigli još bolje rezultate u budućnosti.

Očekujemo da će ova generacija fudbalera Srbije donijeti mnogo radosti i uspjeha u godinama koje dolaze, a poraz od Portugala će ih samo dodatno motivisati da nastave raditi i napredovati.