SRBIJA SE OPORAVILA POSLE ŠOKA NA STARTU! „Orlovi“ imaju gol zaostatka

Stefan Milosavljević аватар

U fudbalskoj utakmici između Austrije i Srbije, Austrija je pobedila rezultatom 2:1 na stadionu „Ernst Hapel“ u Beču. Prvi gol postigao je Vimer u 10. minutu, a drugi Baumgartner u 13. minutu. Srbija je uspela da smanji rezultat golom Pavlovića u 35. minutu.

Srbija je imala priliku da zapreti golu Austrije iz slobodnog udarca u 28. minutu, ali centaršut nije bio dovoljno precizan. Tadić je imao čist zicer u 16. minutu nakon sjajnog poteza Vlahovića, ali nije uspeo da ga realizuje. Arnautović je dobio žuti karton već u 7. minutu zbog neopreznog udarca laktom.

Na stadionu „Ernst Hapel“ u Beču, reprezentacija Austrije igrala je protiv reprezentacije Srbije u prijateljskoj utakmici. Ekipa Austrije pobedila je sa 2:1, a golove su postigli Vimer i Baumgartner za Austriju, dok je Pavlović postigao gol za Srbiju.

Pre početka utakmice, nagrada je uručena Aleksandru Dragoviću za 100 nastupa u dresu Austrije. Srbija je večeras prvi put igrala u novim dresovima, koji će nositi i na Evropskom prvenstvu.

Selektor „orlova“ Dragan Stojković Piksi izrazio je svoje viđenje utakmice i istakao tešku i zahtevnu utakmicu protiv Austrije. Ovaj meč bio je prvi od dve provere za reprezentaciju Srbije pred Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, gde se nalaze u grupi C sa Engleskom, Danskom i Slovenijom.

Austrija je takođe učesnik Evropskog prvenstva i nalazi se u „grupi smrti“ zajedno sa Poljskom, Holandijom i Francuskom. Četiri prethodna meča između Austrije i Srbije rešena su u korist Srbije, osim poslednjeg 2017. godine kada su Austrijanci pobedili rezultatom 3:2.

Selektor Stojković je saopštio spisak igrača na koje računa za Evropsko prvenstvo, među kojima su Vanja Milinković Savić, Predrag Rajković, Đorđe Petrović, Strahinja Pavlović, Nikola Milenković, Miloš Veljković, Nemanja Stojić, Saša Lukić, Nemanja Gudelj, Nemanja Maksimović, Ivan Ilić, Srđan Mijailović, Sergej Milinković Savić, Dušan Tadić, Lazar Samardžić, Veljko Birmančević, Filip Kostić, Filip Mladenović, Andrija Živković i Mijat Gaćinović.