Srbija vrlo blizu senzacije, Kari i Lebron ipak odveli SAD u finale

Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspjela izboriti finale Olimpijskih igara u Parizu unatoč vodstvu nad Sjedinjenim Američkim Državama veći dio utakmice. Američki tim je uspio preokrenuti rezultat u posljednjoj četvrtini i pobijediti 95:91, osiguravajući si priliku da brane titulu osvojenu na posljednja četiri Olimpijska turnira.

Srbija je dominirala prve tri četvrtine utakmice, vodeći 31:23, 23:20 i 22:20, zahvaljujući izvrsnoj kontroli lopte i obrani koja je sprječavala američke kontranapade. Stef Kari, mnogi smatrajući najboljim šuterom današnjice, postigao je 36 poena, uključujući 9 trica iz 14 pokušaja, vodeći svoj tim do tri uzastopne pobjede protiv Srbije ovog ljeta.

Nikola Jokić, zvanični MVP NBA lige, imao je 17 poena, 11 asistencija i 5 skokova, dok su Bogdan Bogdanović i Aleksej Avramović također pružili izvrsne nastupe. Srbija je imala prednost od +17, ali preokret američkog tima uslijedio je u posljednjoj četvrtini.

Amerikanci su preokrenuli rezultat zahvaljujući tricama Kevina Duranta i Devina Bookera, te su na kraju ostvarili pobjedu 95:91. Srbija je imala priliku u završnici, ali su Amerikanci bili sigurni, a krajnji rezultat donijele su slobodna bacanja i trica Stef Karija.

Slavlje je počelo u taboru Amerike, a istakli su se Lebron James, Steph Curry, i Kevin Durant, koji su postigli posljednjih 13 poena za svoj tim. U ekipi Srbije, uz Jokića, Bogdanovića i Avramovića, istaknuli su se Petrušev, Dobrić i Gudurić.

Srbiji sada predstoji borba za broncu protiv Njemačke, dok će SAD i Francuska igrati za zlato. Francuska je u prvom polufinalu svladala Njemačku rezultatom 73:69. Ostaje nam pratiti kako će se završiti borba za medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.