Srbin u trećoj rundi Australijan Opena

Miomir Kecmanović i njegova borba na Australijan openu

Miomir Kecmanović postao je prvi Srbin u posljednjih 10 godina koji je uspio ostati u konkurenciji za osvajanje ATP bodova i novčanih premija na Australijan openu. Nakon velike borbe u drugom kolu prvog Grend slema u 2024. godini, Kecmanović je uspio savladati Jana-Lenarda Štrufa rezultatom 3:2 (6:4, 1:6, 7:6, 1:6, 7:6). Ovime je Kecmanović konačno dočekao trenutak da se Nemcu revanšira za poraze u njihova dva ranija susreta, 2019. u Bazelu i Štutgartu.

Prvi set meča pripao je lošije rangiranom Kecmanoviću. Bitka je bila izjednačena, no Kecmanović je uspio prelomiti meč uz pomoć brejka u sedmom gemu. U drugom setu, stvari su se okrenule naglavačke jer je Štruf potpuno nadjačao Kecmanovića i uspio poremetiti njegovu igru, čime je Kecmanović izgubio set sa samo jednim osvojenim gemom.

Treća deonica meča trajala je 43 minuta, s obzirom da ni jedan ni drugi nisu previše pravili grešaka, te su se oteli u borbi za taj-brejk. I taj-brejk je bio napet, srećom završen tek 12. poenom (7:5) u korist Kecmanovića. Četvrti set meča bio je gotovo kopija drugog, jer se Kecmanovićev tenis ponovo raspao, dok je Štruf nizao poene, te je rezultat bio više nego izjednačen.

U zadnjem setu obojica tenisača prolila su mnogo truda kako bi se domogli treće runde turnira. Nakon razmjene brejkova i više od sat vremena borbe, sretniji u taj-brejku bio je Miomir Kecmanović, koji je uspio zadao protivniku fatalni udarac za 11:9 u taj-brejku.

Kecmanović je time postao prvi Srbina na Grend slemu nakon 10 godina koji je uspio ostati u konkurenciji za osvajanje ATP bodova i novčanih premija, te je prišao najboljem ličnom plasmanu na Grend slemovima.

Miomir Kecmanović i njegova borba na Australijan openu koja traje i čini se kako je Srbin više nego spreman pokazati svima u teniskom svijetu koliko može i što može naučiti od ovog turnira. Ostaje nam samo čestitati ovom mladom tenisaču na njegovom dosadašnjem uspjehu i držati mu palčeve za buduće mečeve. S nestrpljenjem iščekujemo kako će se Kecmanović nositi s narednim izazovima na turniru.