Srpkinje u polufinalu Paraolimpijskih igara

Srpske paraolimpijke Borislava Perić-Ranković i Nada Matić su se plasirale u polufinale i osigurale medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu. U četvrtfinalnom meču protiv Francuskinja Aleksandre Sent-Pjer i Flore Votije, Srpkinje su se borile i uspele da pobede u petom setu sa rezultatom 13:11, osiguravši plasman među četiri najbolja para. Bronzana medalja im je već zagarantovana, a sada se bore za sjajnije odličje.

Velika drama viđena je u ovom meču, sa Francuskinjama koje su dominantno osvojile prvi set sa rezultatom 11:5. Međutim, srpski tim je odgovorio i uspeo da izjednači rezultat sa pobedom od 11:7 u drugom setu. Sa još jednom ubedljivom pobedom od 11:3 u trećem setu, Srpkinje su preuzele vođstvo. Četvrti set je pripao Francuskinjama sa 11:8, što je dovelo do odlučujućeg petog seta koji je rešen na razliku.

Srpkinje su pokazale više koncentracije i smirenosti u odlučujućem momentu, osiguravši pobedu sa 13:11 i plasman u polufinale. Njihov uspeh na Paraolimpijskim igrama je izuzetno važan i ponosni smo na njihov trud i posvećenost. Ova medalja će biti još jedan korak ka promociji paraolimpijskog sporta i inspiracija za sve mlade talente u Srbiji. Navijamo za naše paraolimpijke i nadamo se da će ostvariti još veće uspehe u budućnosti. Bravo, bravo, bravo! Ponosni smo na vas!