Srpska atletičarka Milica Emini bez polufinala u trci na 60m sa preponama na SP u Glazgovu

Srpska atletičarka Milica Emini nije uspela da se plasira u polufinale trke na 60 metara sa preponama na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Glazgovu. Ona je zauzela poslednje mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi sa vremenom od 8.31s, ukupno osvojivši 36. mesto u kvalifikacijama. Polufinale je na programu večeras u 19.40 časova.

Srpska atletičarka Milica Emini nije uspela danas da se plasira u polufinale u trci na 60 metara sa preponama na Svetskom dvoranskom prvenstvu, koje se održava u Glazgovu. Emini je zauzela poslednje, sedmo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, pošto je ostvarila vreme od osam sekundi i 31 stotinke. Srpska atletičarka je ukupno osvojila 36. mesto u kvalifikacijama. Polufinale u disciplini 60 metara sa preponama na programu je večeras od 19.40 časova.

Emini je, inače, na nedavnom Prvenstvu Balkana u Istanbulu osvojila zlato u trci na 60 metara sa preponama rezultatom od 8.29. „Bila sam uzbuđena, prvih 30 metara bila sam u zaostatku i nisam se svojski takmičila. Tek u drugoj polovini trke sam se malo trgnula, ali tu se rezultat pravi. Bilo bi lepo kada bih izjednačila lični rekord od 8.22 sekunde, ali i sama najblaže rečeno imam to blokirano, jer to samo u noćnim snovima vidim. Nadam se da ću od trke do trke biti sve bolja. Prvo je lep osećaj osvojiti zlato, ali znam da mogu da trčim bolje“, rekla je Emini posle osvajanja zlatne medalje u Istanbulu.