Stefanos Cicipas finale Masters Monte Karlo tenis

Grčki tenisač Stefanos Cicipas uspio je pobijediti Talijana Janika Sinera sa rezultatom 2:1 (6:4, 3:6, 6:4) i plasirati se u finale Mastersa u Monte Carlu, gdje će se boriti protiv boljeg iz meča Novaka Đokovića i Kaspera Ruda. Unatoč sjajnom tenisu koji je trajao dva sata i 39 minuta, konačnu pobjedu donijele su nijanse. Cicipas je postao tek drugi tenisač od studenog prošle godine koji je uspio pobijediti Sinera.

Grčki igrač je pobijedio u prvom setu rezultatom 6:4, nakon što je napravio break u trećem gemu. Zatim je vrlo sigurnom igrom na svoj servis uspio držati prednost, ne dopuštajući Sineru niti jednu break loptu u prvom setu, što je posebno impresivno s obzirom na Italijanovu formu u posljednjih devet mjeseci.

Međutim, Siner je uspio riješiti prvu break loptu u drugom setu u drugom gemu i poveo 3:0, a Cicipas nije uspio vratiti break do kraja seta, iako je imao priliku u sedmom gemu. Siner je iskoristio drugu set loptu i pobijedio 6:3.

U trećem setu, osvajač Australijan Opena je ponovno otvorio s breakom. Igrao je s mnogo samopouzdanja, ali je u šestom gemu osjetio nelagodu pri vodstvu 4:2. Nakon medicinske pomoći, Cicipas je brzo smanjio na 4:3, a potom u osmom gemu došao do 40:15. Siner je uspio spasiti čak četiri break lopte i petu za 4:4. Na valovima pobijenih gemova, Cicipas je uspio brzo doći do 5:4 i prilike za pobjedu. Iskoristio je nervozu Sinera zbog nekoliko sudačkih odluka i pobijedio rezultatom 6:4.

Cicipas je izrazio zadovoljstvo svojom igrom tijekom meča te istaknuo da je Sinera vrlo talentiran i da je bilo teško protiv njega igrati. Neki ključni trenuci, poput breakova u drugom i trećem setu, bili su presudni za konačni ishod meča.

U finalu Mastersa u Monte Carlu, Cicipas će se suočiti s pobjednikom meča Novak Đoković – Kasper Rude. Očekuje se uzbudljiv i neizvjestan meč, s obzirom na trenutnu formu i igru sva tri tenisača. Cicipas će pokušati ostvariti još jednu pobjedu kako bi osvojio ovaj prestižni turnir i dodao još jedan uspjeh svojoj teniskoj karijeri.

Ovaj meč između Cicipasa i Sinera donio je veliku napetost i uzbuđenje među ljubitelje tenisa diljem svijeta. Ovaj dvoboj mladih talenata pokazao je koliko su obojica igrača sposobni pružiti vrhunski tenis i natjecati se na najvišoj razini. Svaki set je bio izuzetno neizvjestan i svaki gem je bio bitka za prednost.

Cicipas je još jednom potvrdio svoju kvalitetu i borbenost na terenu, dok je Siner pokazao da se može nositi s najboljima i da će sigurno biti opasan protivnik u budućnosti. Finale Mastersa u Monte Carlu sada će biti svečani trenutak za Cicipasa, dok će za pobjednika između Đokovića i Rude biti prilika da pokaže svoje najbolje teniske vještine i bori se za prestižnu titulu. Svi ljubitelji tenisa već nestrpljivo iščekuju konačan ishod ovog turnira i nadaju se još jednoj vrhunskoj teniskoj predstavi.