Šteta! Lajović bio nadomak čuda, a onda ostao bez finala!

Stefanos Tsitsipas i Kasper Ruud će se za titulu u Barseloni boriti kao što su učinili i na nedavnom turniru u Monte Carlu. Dušan Lajović je iznenadio sve svojim nastupom tokom turnira u Barseloni, stigavši do polufinala, ali je nažalost izgubio od Tsitsipasa u dramatičnom meču rezultatom 2:1 (5:7, 6:4, 6:2).

Lajović je sjajno otvorio meč i uspeo da osvoji prvi set protiv Tsitsipasa. Nastavio je da igra dobro i imao brejk šansu u drugom setu, ali nije uspeo da je iskoristi, što je omogućilo grčkom teniseru da se vrati u meč i izjednači rezultat na 1:1.

Tsitsipas je uspeo da napravi preokret u trećem setu, praveći dva rana brejka i stižući do pobede rezultatom od 6:2. Na taj način je zakazao novo finale sa Kasperom Ruudom, koji je danas savladao Echevarriju i došao do šanse za revanš u finalu nakon poraza od grčkog tenisera u Monte Carlu.

Tsitsipas i Ruud će se boriti za titulu u Barseloni u reprizi finala iz Monte Carla. Srpski teniser Dušan Lajović je pružio odlične partije tokom turnira, ali mu je na kraju nedostajalo snage da pobedi Tsitsipasa. Sada se fokusira na sledeće turnire i nastavak sezone kako bi ostvario još bolje rezultate.