Švajcarci vide osminu finala, Škotima bod nade

Drugog dana Evropskog prvenstva u fudbalu održano je drugo kolo grupe A. U jednoj od večerašnjih utakmica Njemačka je savladala Mađarsku rezultatom 2:0, što im je obezbijedilo plasman u osminu finala. Druga utakmica večeri odigrana je u Kelnu, gdje su se sastale reprezentacije Škotske i Švajcarske.
Utakmica je završena rezultatom 1:1, što Švajcarcima praktički donosi plasman u osminu finala, jer su u prvom kolu savladali Mađarsku rezultatom 3:1. Sa druge strane, Škotskoj ovaj rezultat daje nadu da bi eventualnom pobjedom nad Mađarskom u posljednjem kolu mogli da se plasiraju u nokaut fazu takmičenja. U tom slučaju bi imali četiri boda i bili treći u grupi, što bi moglo biti dovoljno za dalji plasman.
Utakmica je započela uspavano, ali je u 13. minuti uslijedila munjevita kontra Škotske koju je okončao Mektominej, zabivši gol za vođstvo svoje ekipe. Ipak, UEFA je naknadno promijenila ime strijelca, pripisujući gol Mektomineju.
Švajcarci su preuzeli inicijativu nakon gola Škotske, te su uspjeli izjednačiti rezultat u 26. minuti preko Šaćirija, koji je sjajnim udarcem sa 20 metara savladao golmana Škotske. Škoti su napravili veliku grešku u odbrani, poklonivši loptu protivnicima koji su to iskoristili na najbolji mogući način.
Do kraja prvog poluvremena Švajcarci su imali još nekoliko prilika za postizanje gola, ali je golman Škotske Gan sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu. U drugom dijelu utakmice Švajcarci su kontrolisali igru, ali nisu uspjeli povesti, uprkos nekoliko izglednih prilika za postizanje gola.
Konačan rezultat utakmice bio je 1:1, nakon što se tokom drugog poluvremena nije promijenio rezultat. Mektominej je imao opasan pokušaj u finišu utakmice, ali je blokiran u posljednjem trenutku, dok je Švajcarcima poništen gol zbog ofsajda. Na kraju, Škoti su bili blizu postizanja gola u 91. minuti, ali je odbrana Švajcarske uspjela da sačuva svoj gol.
Nakon drugog kola grupne faze, Njemačka se nalazi na prvom mjestu sa šest osvojenih bodova, dok Švajcarska zauzima drugo mjesto sa četiri boda. Škotska je na trećem mjestu sa jednim osvojenim bodom, dok Mađarska zauzima posljednje mjesto sa nula bodova.
U posljednjem kolu grupne faze Njemačka će se sastati sa Švajcarskom, dok će Škotska igrati protiv Mađarske. Očekuje se da će ove utakmice odrediti konačan ishod grupe A i broj selekcija koje će se plasirati u osminu finala.
Sve rezultate i najnovije informacije u vezi sa Evropskim prvenstvom možete pratiti na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i putem X naloga.
Uživajte u preostalim utakmicama i navijajte za svoje favorite do samog kraja takmičenja!