tenis ATP lista Novak Đoković 415 nedelja najbolji na svetu

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, se nakon pet godina vraća na turnir u Indijan Velsu. Američka turneja je započela ovim takmičenjem, a Đoković dočekuje kao lider ATP liste, zadržavajući tu poziciju već 415 nedelja. Iako je izgubio 180 bodova u odnosu na prošlu nedelju, Đoković i dalje ima 9.675 bodova, dok njegov prvi pratilac, Karlos Alkaraz, ima 8.805 bodova.

Na trećem mestu ATP liste je Janik Siner iz Italije, četvrti je Danil Medvedev iz Rusije, a Andrej Rubljov, takođe ruski teniser, se spustio na petu poziciju nakon diskvalifikacije sa turnira u Dubaiju. Na šestom mestu je sada nemački teniser Aleksander Zverev.

Sedmi igrač na svetu i dalje je Danac Holger Rune, iza njega je Hubert Hurkač iz Poljske, a Kasper Rud se popeo na deveto mesto. Australijanac Aleks de Minor je pao na 10. poziciju, iako je u finalu turnira u Akapulku pobedio norveškog tenisera.

Laslo Đere je i dalje drugi reket Srbije na 36. poziciji ATP liste. Miomir Kecmanović je na 47. mestu, dok je Dušan Lajović 56. igrač na svetu.

Novak Đoković je trenutno jedan od najuspešnijih tenisera u istoriji ovog sporta. On je osvojio ukupno 20 Gren Slem titula, što ga čini rekorderom po broju osvojenih Grand Slam titula u teniskoj istoriji. Đoković je takođe jedini teniser koji je uspeo da osvoji svih devet „Masters 1000“ turnira, što ga čini jedinstvenim u svetu tenisa.

Đoković je bio broj jedan na ATP listi više od 350 nedelja, što ga čini jednim od najdugovečnijih tenisera na vrhu svetskog tenisa. On je takođe osvojio olimpijsko zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine, čime je upisao još jedan veliki uspeh u svojoj karijeri.

Đoković je poznat po svojoj izuzetnoj mentalnoj i fizičkoj snazi na terenu. On je poznat po svom neverovatnom reternu i izuzetnoj sposobnosti da se izbori sa pritiskom u velikim mečevima. Đoković je takođe poznat po svojoj humanitarnoj aktivnosti i velikom doprinosu zajednici kroz svoju fondaciju.

U prvom kolu turnira u Indijan Velsu, Đoković će igrati protiv boljeg iz meča između Kvanija i Kordovanija. Ovaj turnir će biti odlična prilika za Đokovića da se ponovo pokaže na vrhunskom nivou i pokaže svoju dominaciju na svetskoj teniskoj sceni.

Đoković je trenutno u odličnoj formi i ima sjajne rezultate ove sezone. On je osvojio Australijen open, prvog Gren Slema u sezoni, a potom je osvojio i Dubai tenis turnir. Đoković ima velike ambicije i ciljeve za ovu sezonu, a sigurno će dati sve od sebe da ostvari što bolje rezultate na preostalim turnirima.

Novak Đoković je jedan od najomiljenijih tenisera na svetu i ima veliku podršku svojih navijača širom sveta. Njegova posvećenost, trud i zalaganje na terenu ga čine jednim od najboljih sportista današnjice. Đoković nastavlja da se takmiči na najvišem nivou i daje primer ostalim teniserima kako se postiže vrhunski uspeh u sportu.