Tenis ATP Master Monte Karlo Novak Djokovic rekord

Srpski teniser Novak Đoković pobjedio Lorenca Muzetija s 2:0 u setovima 7:5, 6:3 na Mastersu u Monte Carlu. U utakmici koja je trajala manje od dva sata, svjetski broj jedan se morao boriti za plasman u četvrtfinale.

Italijan je odmah na početku meča oduzeo servis Đokoviću, te je uspješno održavao brejk do sredine seta. Međutim, Đoković je pojačao igru i vratio se u set na 4:4. Na kraju je Đoković oduzeo servis protivniku i osvojio prvi set rezultatom 7:5.

U drugom setu, Đoković je bolje otvorio meč osvajanjem ranog brejka, ali je Muzeti uzvratio. I pored toga, Đoković je uspio napraviti još dva brejka, no Italijan se vraćao u set. Ipak, nije uspio treći put, te je Đoković upisao pobjedu.

Zanimljivo je da je ovom pobjedom Đoković oborio rekord Rafaela Nadala u postotku pobjeda na Mastersima serije 1000. Španac je do danas držao najveći postotak pobjeda, ali je sada taj rekord u vlasništvu Đokovića.

Đoković će igrati u četvrtfinalu protiv australijskog tenisera Alexa De Minoresa. Đoković nastavlja svoj niz sjajnih rezultata i očekuje se da će se boriti za titulu na ovom turniru.