Tenis Master Rim Hamad Medjedović u poslednjem kolu kvalifik

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za ATP Masters u Rimu nakon što je danas pobedio Argentinca Kamila Uga Karabelija sa 7:6 (7:1) i 6:2. Meč je trajao sat i 35 minuta, a Međedović je 121. na svetskoj listi, dok je Karabeli 107.

Odlučujući taj-brejk prvog seta bio je u korist Međedovića, koji je sjajno odigrao drugi set i prepustio rivalu samo dva gema. Njegov sledeći protivnik u poslednjem kolu kvalifikacija biće pobednik meča između Amerikanca Džefrija Džona Volfa i Španca Bernabea Zapate Miraljesa.

ATP Masters u Rimu počinje u sredu sa nagradnim fondom od 7.877.020 evra. Međedović će imati priliku da se plasira na ovaj prestižni turnir ukoliko ostvari još jednu pobedu u narednom meču. Naš teniser pokazuje odličnu formu i spreman je da se suoči sa izazovima koje donosi ovaj veliki takmičarski događaj.

Međedović je već privukao pažnju publike svojim izvanrednim performansama i sigurno će biti veliki rival na terenu. Sa podrškom navijača i svojom posvećenošću treningu, verujemo da će ostvariti uspešan rezultat u narednim mečevima. Svi smo uz njega i s nestrpljenjem iščekujemo njegovu sledeću borbu za plasman na prestižni ATP Masters u Rimu.