Tenis Olga Danilović poraz Marketa Vodroušova Rolan Garos

Na ovogodišnjem Rolan Garosu, najboljeplasirana srpska teniserka, Olga Danilović, nije uspela da se plasira dalje od osmine finala, nakon poraza od Čehinje Markete Vodroušove rezultatom 2:0 (6:4, 6:2). Ovo je bio njen najbolji rezultat u karijeri na ovom turniru. U meču dve levoruke igračice, Čehinja je uspela da se bolje snađe i da iskoristi pad u igri koji je Olga doživela nakon vođstva od 4:1 u prvom setu. Danilovićeva je postala vrlo nervozna i nije uspela da povrati koncentraciju ni u drugom setu, što je dovelo do poraza.

Marketa Vodroušova će se sada boriti protiv najbolje igračice današnjice, Ige Švjontek, u četvrtfinalu. Čehinja je uspela da iskoristi priliku i da se plasira dalje, dok će Olga morati da se zadovolji osminom finala kao najboljim rezultatom na Rolan Garosu do sada.

Olga Danilović je na početku meča napravila brejk i povela sa 4:1, ali je usledio pad u igri zbog nekih loših sudijskih odluka i gubitka fokusa. Rivalka je uspela da osvoji narednih pet gemova i preokrene rezultat, što je Olgi otežalo psihološki. Nije uspela da uspostavi svoju igru ni u drugom setu, postala je vrlo nervozna i nije uspela da iskoristi brejk lopte koje su joj se pružile. Čehinja je odnela pobedu rezultatom 2:0 i plasirala se dalje u takmičenju.

Olgi je preostalo samo osvojiti treći gem u drugom setu, čime je prekinula seriju od sedam uzastopnih gemova protivnice, ali nije imala dovoljno snage i koncentracije da napravi preokret ili barem uvede meč u treći set. Čehinji je uspeo da iskoristi pad u Olginom igri i da odnese pobedu u ovom meču.

Olga Danilović će morati da se okrene narednim turnirima i da nastavi sa treninzima kako bi unapredila svoju igru i postigla bolje rezultate u budućnosti. Iako je poražena na ovom turniru, Olga ima potencijal da ostvari velike uspehe u tenisu i da se povrati joj bolje forme. Publika i stručnjaci su i dalje optimistični u vezi sa njenom karijerom i veruju da će ona pokazati svoj pun potencijal u narednim turnirima.