Tenist Master Monte Karlo Novak Djokovi polufinale

Srpski teniser Novak Đoković ostvario je pobedu protiv Australijanca Aleksa De Minora rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:4 i izborio plasman u polufinale ATP Mastersa u Monte Karlu. Ovo će mu biti prvo polufinale u Kneževini od 2015. godine. Đoković, koji je prvi teniser sveta, će u polufinalu sačekati boljeg između Uga Ambera i Kaspera Ruda.

U prvom setu, koji je bio prilično izjednačen, oba tenisera su imala prilike da oduzmu servise jedan drugome. Đoković je čak imao set loptu pri rezultatu 5:4 na servisu De Minora, ali je Australijanac uspeo da se izvuče i produži set. Na kraju, najbolji teniser sveta je ipak uspeo da stigne do brejka i osvoji prvi set rezultatom 7:5.

U drugom setu je viđena potpuno drugačija slika, sa čak 6 uzastopnih brejkova. Đoković je bio uspešniji od De Minora i stigao do trijumfa i plasmana u polufinale. Ovo će biti 77. polufinale u njegovoj karijeri kada su u pitanju ATP Masters turniri, što je novi rekord u tenisu.

U drugom delu žreba, Stefanos Cicipas je pobedio Karena Hačanova rezultatom 6:4, 6:2, dok je Janik Siner nakon velike borbe savladao Holgera Runea 6:4, 6:7, 6:3. Time će Cicipas i Siner činiti drugi polufinalni par na ovom turniru.

Đoković je u Monte Carlu ostvario uspešan nastup, nadmašivši svoj prethodni rezultat iz 2015. godine i plasiravši se u polufinale. Ova pobeda rezultirala je i novim rekordnim brojem polufinala na ATP Masters turnirima, ističući se kao jedan od najuspešnijih tenisera u istoriji ovog takmičenja.

Nakon ovog trijumfa, Đoković će se pripremati za naredne mečeve i nastaviti sa svojim uspešnim nastupima na turnirima širom sveta. Navijači i ljubitelji tenisa sa nestrpljenjem očekuju njegove dalje nastupe i nadaju se da će osvojiti još mnogo titula u budućnosti. Svi zajedno se radujemo novim mečevima i sigurni smo da će Đoković nastaviti da pleni svojom igrom i dostignućima na teniskoj sceni.