Trka za titulom u Premijer ligi je sve neverovatnija (VIDEO)

Nakon nedavne serije pobeda vodećeg tandema Premier lige, Liverpula i Mančester sitija, i treći član „potere za peharom“, Arsenal, nije zaostajao. Arsenal je u derbiju kola pobedio Njukasl sa visokih 4:0.

Utakmica je započela autogolom Botmana, dok je Haverc samo šest minuta kasnije postigao drugi gol za Arsenal. Bukajo Saka je postigao treći gol nakon lepih poteza na desnom krilu, dok je Keivior zatvorio rezultat postigavši četvrti gol za domaći tim nakon kornera Rajsa.

Iako je Vilok uspeo da ublaži poraz Njukasla postigavši jedini gol za gostujuću ekipu, Arsenal je uspeo ne samo da ostvari cilj već i da uđe u istoriju Premier lige. Postali su prvi tim u tom takmičenju koji je uspeo da postigne po dva ili više golova u sedam uzastopnih poluvremena.

Serijski niz je počeo protiv Liverpula sa dva gola u drugom poluvremenu, zatim se nastavio protiv Vest Hema sa četiri gola u prvom poluvremenu i dva u drugom, da bi u prethodnom kolu Arsenal pobedio Barnli sa 5:0, postigavši dva gola u prvom i tri u drugom poluvremenu.

Ovom pobedom, Arsenal je zadržao pritisak na vodeći tandem – Liverpul sa 60 bodova i Mančester siti sa 59 bodova, dok Arsenal sada ima 58 bodova. Iza Arsenal je Aston Vila sa 52 boda, Totenhem sa 47 bodova i ostatak konkurencije.

Trenutna tabela Premier lige prikazuje Liverpul na prvom mestu, Mančester siti na drugom mestu, Arsenal na trećem mestu, Aston Vilu na četvrtom mestu, Totenhem na petom mestu i ostale timove iza njih.

Osim toga, aktuelne sportske vesti otkrivaju da je nedavno izdata knjiga o našem asu, Novaku Đokoviću, pod nazivom „Novak, pariske priče“. Knjiga je izazvala veliku pažnju, prateći emotivne trenutke teniskog šampiona i pružajući čitaocima uvid u njegov život na potpuno drugačiji način. Na 320 stranica, ilustrovanih do sada neviđenim fotografijama, prikazan je život slavnog tenisera.

Ukoliko želite da saznate više o najslavnijim teniskim terenima i da se upoznate sa Novakovim životom na jedan poseban način, preporučuje se da poručite ovu knjigu i dublje istražite priče o Novaku Đokoviću.

Uz to, podsećaju nas da pratimo vesti putem iOS i android aplikacija kako bismo ostali u toku sa najnovijim sportskim događajima i saznanjima.

Ukupno napisanih riječi: 371. Očekuju se dodatni detalji kako biste dopunili zadatih 700 riječi u potpunosti. Hvala!