TSC dobio dva crvena kartona, Lazetićev Makabi se prošetao d

Fudbaleri TSC-a doživeli su poraz od 3-0 protiv Makabija iz Tel Aviva u plej-of fazi kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope. Utakmica je bila obeležena jeftino primljenim golom koji je poremetio srpski tim. Mateja Đorđević je dobio crveni karton u 41. minutu, dok je Mihajlo Banjac bio isključen samo četiri minuta kasnije, ostavljajući TSC sa dva igrača manje. Makabi je iskoristio ovu prednost i golovima Dora Pereca i Elada Madmona potpuno rešio utakmicu. Revanš je zakazan za sedam dana, ali TSC se suočava sa izuzetno teškim zadatkom.

Makabi Tel Aviv je slavio rezultatom 3-0 na svom stadionu protiv TSC-a u plej-of fazi kvalifikacija za Ligu Evrope. Golove za domaći tim postigli su Turgeman u 26, Perec u 63. i Madmon u 83. minutu. Utakmica je održana na stadionu Haladaš u Sombatelju, Mađarska, a sudiju je bio Sebastijan Gišamer iz Austrije. TSC je bio oslabljen sa dva crvena kartona, jer su Mateja Đorđević i Mihajlo Banjac bili isključeni u 42. i 45+2 minutu. Makabi je igrao sa Jehezelom, Asanteom, Šlomom, Davidzadom, Perecom, Sisokom, Kanjhovskim, Davidom, Turgemanom, Lajusom, dok su se Revivo, Madmon, Zahavi, Šahar i Biton pojavili kao zamene. TSC je nastupio sa Ilićem, Vlalukinom, Đorđevićem, Stevanovićem, Petrovićem, Radinom, Capanom, Đakovcem, Jovanovićem, Banjacom, Ćirkovićem, dok su Jovanović, Pantović, Pejić i Stanić ušli sa klupe.

Ovaj poraz predstavlja težak udarac za TSC, koji će morati da preokrene rezultat u revanšu kako bi imao šansu za dalje takmičenje u Ligi Evrope. Trener Lazetić će morati da pronalazi načine da motiviše svoje igrače i pripremi ih za tešku borbu u povratku. Makabi je pokazao svoju kvalitetu i iskoristio greške protivnika, ostavljajući TSC bez mnogo šansi u ovom meču.

Nadamo se da će igrači TSC-a pokazati karakter i borbenost u narednom duelu, te da će dati sve od sebe da preokrenu situaciju i izbore se za prolaz dalje. Navijači svakako veruju u svoj tim i pružaju podršku u ovim teškim trenucima. Revanš je prilika za TSC da pokaže svoju pravu snagu i dokaže da može da se suprotstavi i naježim protivnicima. Svi se nadamo boljem rezultatu u narednom meču i neizvesnoj borbi za plasman u sledeću fazu takmičenja.