Turci nanijeli treći poraz Crnogorcima

Fudbalska reprezentacija Crne Gore upisala je večeras treću pobjedu u aktuelnoj sezoni UEFA Lige nacija, ali nažalost, nisu uspjeli da pobijede Tursku u meču odigranom u Samsunu. Fudbaleri Turske su bili bolji i slavili rezultatom 1:0.

Izabranici selektora Roberta Prosinečkog nisu uspjeli da iskoriste svoje prilike tokom meča, dok su Turci dominirali većim dijelom utakmice na stadionu „19. maj“. Crna Gora je imala nekoliko dobrih prilika, poput napada Camaja i Krstovića u prvom poluvremenu, te Osmajića i Marušića u nastavku.

Ipak, trenutak odluke desio se u 69. minutu kada je rezervista Jildiz šutirao i pogodio stativu, a Kahveči sa samo metar udaljenosti poslao loptu u gol Crnogoraca. Naši fudbaleri imaju razloga da žale jer nisu uspjeli da iskoriste svoje prilike, ali treba istaći i dominaciju Turske tokom cijelog meča.

Crna Gora će se u ponedjeljak suočiti sa Velsom koji je večeras remizirao sa Islandom rezultatom 2:2. Očekuje se da će naša reprezentacija dati sve od sebe kako bi ostvarila pobjedu u tom meču.

Pratite najnovije vijesti o fudbalskoj reprezentaciji Crne Gore na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu. Ne propustite nijedan detalj o uspjehu naših fudbalera u UEFA Ligi nacija.