Upamekanovo „pomračenje uma“ donelo prednost Laciju, PSŽ LAKO sa Sosijedadom!

U sinoćnim fudbalskim utakmicama Lacio i PSŽ iznenadili su favorizovane protivnike Bajern i Real Sosijedad, pobedivši ih rezultatima 1:0 i 2:0. Sosijedad je imao priliku za prvi gol već u prvom minutu, ali je PSŽ kasnije preuzeo kontrolu nad utakmicom i pobedio golovima Embapea i Barkola. Dok je u Rimu Lacio vodio ravnopravnu borbu sa Bajernom, a zahvaljujući penalu koji je postigao Imobile, uspeo je da pobedi s igračem manje.

Kada je reč o meču Lacio – Bajern, utakmica je počela veoma dinamično, ali bez ozbiljnijih prilika za gol. U drugom poluvremenu, Lacio je iskoristio igrača više i pogotkom Imobilea poveo sa 1:0, što mu daje značajnu prednost pred revanš mečom u Minhenu za tri nedelje.

U isto vreme, PSŽ je zabeležio pobedu od 2:0 protiv Real Sosijedad. Iako su gosti držali loptu i diktirali tempo, PSŽ je iskoristio svoje prilike i postigao dva gola preko Embapea i Barkola.

U uvodu mečeva, startne postave su izgledale kao i navedeno: Za Lacio su igrali Provedel, Marušić, Mario Gila, Romanjoli, Hisaj, Genduzi, Vesino, Luis Alberto, Isaksen, Imobile i Felipe Anderson, dok je Bajern nastupio u sastavu Nojer, Mazraui, Upamekano, Kim, Gereiro, Kimih, Gorecka, Sane, Miler, Musiala i Kejn. Za PSŽ su igrali Donaruma, Hakimi, Markinjos, Danilo, Lukas Beraldo, Zair-Emeri, Fabijan Ruiz, Vitinja, Dembele, Mbape i Barkola, dok je Sosijedad nastupio sa Remirom, Traoreom, Zubeldiom, Le Normandom, Galanom, Mendezom, Zubimendijem, Merinom, Kubom, Andre Silvom i Berenečeom.

Obe utakmice su završene bez pogodaka u prvom poluvremenu. Nakon pauze, PSŽ je postigao dva gola, dok je Lacio vodio ravnopravnu borbu sa Bajernom. Nažalost, Bajern nije uspeo da iskoristi svoje prilike, pa su oba meča završena pobedama autsajdera.

Revanš mečevi su zakazani za peti mart, a s obzirom na rezultate sinoćnjih utakmica, očekuje se još veća borba u nastavku ovih dvomečeva. Nakon sinoćnih rezultata, PSŽ i Lacio imaju značajnu prednost pred revanš utakmicama, ali što se igračkog kvaliteta tiče, Bajern i Sosijedad sigurno imaju šanse da se vrate i ostvare pobede.

Sinoć su autsajderi iznenadili fudbalski svet, ali tek sledi drugi deo ovih utakmica gde će se odlučiti ko će proći u sledeću fazu takmičenja. S obzirom na dramu, uzbuđenje i neverovatne preokrete u fudbalu, sigurni smo da će ovi mečevi biti podjednako uzbudljivi. Ovo je samo početak, a pravi fudbalski spektakl tek sledi. Utakmice su pokazale da je fudbal pun iznenađenja i da ništa nije gotovo dok sudija ne označi kraj utakmice. Navijači širom sveta sa nestrpljenjem očekuju nastavak ovih jedinstvenih i uzbudljivih dvomečeva.