Užasan početak! Srbija poražena na startu kvalifikacija za Olimpijske igre!

Reprezentacija Srbije, u nedelju naveče, protiv reprezentacije Nemačke otvorila je kvalifikacioni turnir u Brazilu. Meč se odigrao u gradu Belo Horizonte, a Nemačka je pobedila naše izabranice rezultatom 73:66. Pre utakmice, Srbija je bila favorit i uz Australiju se smatrala za tim koji će proći kvalifikacije. Međutim, Nemačka je uspela da iznenadi i ostvari pobedu.

Srbija je imala loš početak utakmice, postigla je samo jedan poen u prvih pet minuta, dok je Nemačka povela sa 10:1. Na poluvremenu, Nemačka je imala značajnu prednost nad Srbijom. Naše košarkašice su se mučile sa odbranom i napadom, a trenerka Marine Maljković nije uspela da unese značajne promene u igru.

Međutim, početkom drugog poluvremena, Srbija je pokazala da se neće tako lako predati. Naša igračica Aneđala Dugalić je vezala sedam poena i najavila preokret. Početkom četvrte četvrtine, Srbija je uspela da preokrene rezultat, ali je Nemačka uspela da iskoristi greške naših košarkašica i zadrži vodstvo do kraja utakmice.

Nemačku su predvodile sestre Sabali, sa 18 i 14 poena, dok je Niara dodala i 17 skokova. Sa druge strane, jedine raspoložene u sastavu Srbije bile su Jovana Nogić sa 12 i Aneđela Dugalić sa 13 poena. Utakmica je bila vrlo napeta, ali su Nemice uspele da zadrže prednost i ostvare pobedu.

Nakon ovog poraza, Srbija će imati izazov u narednim utakmicama i moraće da pokaže bolju igru kako bi ostvarila cilj – odlazak na Olimpijske igre. Nadamo se da će izabranice Marine Maljković uspeti da se oporave od ovog poraza i pokažu svoj puni potencijal u narednim utakmicama. Srbiji je potrebna podrška navijača kako bi ostvarila uspeh na kvalifikacionom turniru i obezbedila učešće na Olimpijadi u Tokiju. Pratimo dalji tok takmičenja i verujemo u naše košarkašice.