(UŽIVO) Đoković protiv Popirina

U današnjem meču teniskih velikana, Novak Đoković se suočio s Aleksejem Popirinom u trećem međusobnom susretu njih dvojice. Novak je već dva puta sada slavio protiv Popirina, prvo u Tokiju 2019. godine s 2:0, a zatim ove godine u Melburnu sa 3-1 u setovima.

Meč je počeo izuzetno dobro za Novaka, koji je odmah na početku osvojio svoj servis gem s nulom i postavio ton za meč. Međutim, Popirin je uspio izjednačiti rezultat osvajanjem svog servis gema sa odličnim drop šotom.

Novak se uspio ponovno vratiti u vođstvo osvajanjem svog servis gema, ali Popirin je brzo odgovorio osvajanjem svog servisa, čime je rezultat ostao izjednačen.

Međutim, u petom gemu Novak je napravio brejk na Popirinov servis, osiguravajući sebi prednost i priliku da servira za ostanak u meču. Nakon što je Novak osvojio svoj servis gem, Popirin je potvrdio brejk i osvojio prvi set rezultatom od 6:4.

U drugom setu Novak se uspio vratiti osvajanjem prvog servisa gema, ali Popirin je brzo uspio odgovoriti osvajanjem svog servisa. Uslijedila su dva uzastopna brejka Novaka, što mu je donijelo prednost u drugom setu. Novak je potom osvojio drugi set rezultatom od 6:3.

U trećem setu Novak je odmah na početku napravio brejk na servisu Popirina, čime je preuzeo kontrolu nad setom. Potom je potvrdio brejk i stekao sigurnu prednost. Popirin je uspio osvojiti jedan gem, ali Novak je zatim sigurno osvojio preostale gemove i treći set rezultatom od 6:4.

U četvrtom setu Novak i Popirin su bili izuzetno izjednačeni, s osvajanjem gemova na svojim servisima. Na kraju je rezultat bio izjednačen sve do rezultata od 4:4, kada je Novak uspio osvojiti ključni gem i doći na korak do pobjede.

Na kraju, Novak je uspio zadržati prednost i osvojiti meč rezultatom 3-1 u setovima. Ovom pobjedom Novak je potvrdio svoju dominaciju nad Popirinom i nastavio svoj uspješan niz protiv mladog Australijanca.

Novak će sada nastaviti svoj put prema finalu turnira, dok će Popirin morati analizirati poraz i raditi na svojoj igri kako bi se pripremio za sljedeća natjecanja. Ovaj meč je dokazao da Novak i dalje spada u sam vrh svjetskog tenisa, dok je Popirin pokazao svoj talenat i potencijal za budućnost. S nestrpljenjem očekujemo njihove buduće susrete i nadamo se još uzbudljivijim mečevima između ova dva teniska velikana.