UŽIVO: Mornar – Crvena zvezda, live prenos, ABA liga

Crvena zvezda je doživela poraz od Bajerna u Minhenu, ali još uvek ima šanse za plasman u plej-in fazu Evrolige. Njihov sledeći meč protiv Monaka će biti ključan, a večeras se bore protiv Mornara kako bi stekli što bolju poziciju pred taj meč. Prva četvrtina je bila izuzetno neizvesna sa vođstvom Mornara od 23:21. U drugoj četvrtini Zvezda je uspela da sustigne zaostatak i uđe u egal duel, ali je Mornar uspeo da se odvoji i na kraju poluvremena vodi sa 46:41.

Treća četvrtina je bila veoma uzbudljiva sa obe ekipe koje su se smenjivale u vođstvu, ali su na kraju crveno-beli uspeli da preokrenu rezultat i uđu u poslednju četvrtinu sa prednošću od 64:57. Poslednja četvrtina je bila ključna za odluku pobednika, ali su igrači Mornara uspeli da se vrate i izjednače rezultat na 73:73. U produžetku je koncentracija crveno-belih popustila, što je iskoristio Mornar i na kraju slavio pobedu sa 90:85.

Ovo je bio veoma težak poraz za Crvenu zvezdu, ali još uvek imaju šanse da se plasiraju u plej-in fazu Evrolige. Sledeći meč protiv Monaka će biti ključan za njihove šanse, a trener Janis Sferopulos će morati dobro da pripremi ekipu za taj duel.

Duel protiv Mornara je pokazao koliko je bitno da ekipa bude fokusirana i koncentrisana tokom čitave utakmice. U momentima kada su imali prednost, crveno-beli su popustili i to ih je koštalo pobede. Moraju da isprave te greške kako bi ostvarili uspeh u narednim mečevima.

Crvena zvezda ima talentovanu ekipu i potencijal da se plasira u plej-in fazu Evrolige. Sa pravom taktikom i fokusom, mogu da ostvare dobre rezultate u preostalim utakmicama i da se bore za mesto u samom vrhu evropske košarke.

Zvezda će morati da bude maksimalno angažovana i motivisana kako bi ostvarila cilj plasmana u plej-in fazu Evrolige. Svaki meč je važan i ne smeju da dozvole sebi da popuste u ključnim momentima. Sa pravim pristupom i timskim duhom, mogu da ostvare uspeh i da se bore za visoke pozicije u evropskoj košarci.

Svi navijači Crvene zvezde se nadaju da će njihov tim uspeti da ostvari cilj plasmana u plej-in fazu Evrolige. Uz podršku sa tribina i veru u svoje igrače, veruju da će crveno-beli ostvariti uspeh i da će se ponositi rezultatima svog omiljenog kluba. Navijajmo zajedno za Crvenu zvezdu i verujmo u njihovu pobedu!