(UŽIVO) Nemačka protiv Mađarske za prolaz

U utakmici između Njemačke i Mađarske odigranoj na stadionu u Štutgartu, Njemačka je domaćin, ali su se navijači Mađarske pojavili u velikom broju. Meč možete pratiti uživo na našem portalu.

Već u prvom minutu Mađari su imali priliku postići gol, ali je Manuel Neuer obranio. U petom minutu Kai Havertz je imao priliku za Njemačku, ali je njegov šut bio slab. U jedanaestom minutu, Havertz je ponovo propustio priliku za gol.

U dvadeset drugom minutu, Musiala je postigao gol za Njemačku nakon gužve u kaznenom prostoru. U dvadeset šestom minutu, Soboslai je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Neuer ponovo odlično reagirao.

U trideset šestom minutu, Musiala je izveo dva driblinga u kaznenom prostoru, ali je napravio faul u napadu. U četrdeset i četvrtom minutu, Musiala je šutirao sa 15 metara, ali je lopta pogodila spoljni dio mreže.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, Mađarska je postigla gol iz odbitka, ali je poništen zbog ofsajda. Na poluvremenu, Njemačka vodi 1:0.

U drugom poluvremenu, Nemci su krenuli napadima. U pedeset drugom minutu, Mađari su imali nekoliko akcija, ali nisu uspjeli uputiti šut na gol. U šezdesetom minutu, Varga je imao priliku glavom, ali je šut završio preko gola.

U šezdeset sedmom minutu, Gundogan je postigao gol za Njemačku nakon dodavanja u peterac. Njemačka vodi 2:0.

U osamdesetom minutu, Mađarska je imala priliku nakon kornera, ali je Neuer bio siguran. U samoj završnici utakmice, Njemačka je imala priliku za treći gol, ali je lopta završila pored gola.

Na kraju, Njemačka je pobijedila Mađarsku rezultatom 2:0. Nakon ovog meča, Njemačka zauzima prvo mjesto u grupi, dok Mađarska završava natjecanje bez bodova. Njemački igrači su slavili pobjedu s navijačima, dok su Mađari napustili teren razočarani.