(UŽIVO) Partizan dočekuje ekipu Baskonije

Košarkaška ekipa Baskonije ostvarila je važnu pobedu nad ekipom Partizana rezultatom 84:83, čime su osigurali svoje mesto u plej-inu. Sa skorom od 16 pobeda i 13 poraza, sada je potrebno samo videti sa koje pozicije će učestvovati u plej-inu. S druge strane, Partizanu je ova pobeda bila preko potrebna kako bi ostali u borbi za plej-in, sa skorom od 13 pobeda i 16 poraza.

U prethodnom duelu između ove dve ekipe koji se igrao u Španiji, crno-beli su pretrpeli poraz u poslednjoj sekundi meča. Čima Moneke je pogodio oba slobodna bacanja za pobedu Baskonije rezultatom 84:83.

Utakmicu između Baskonije i Partizana mogli ste pratiti uživo na našem portalu, gde smo od samog početka izveštavali o dešavanjima na terenu.

U prvoj četvrtini, Partizan je mnogo bolje otvorio meč i poveo sa 5-0, ali je Baskonija uspela da pronađe ritam i izjednači rezultat. Kevin Panter je vezao dva teška šuta za Partizan koji je tako poveo 11:7. Nakon tajm-auta, Partizan se vratio u meč serijom dobrih odbrana i visokim procentom poentiranja koji im je doneo prednost od 23:14. Klupa Baskonije je bila primorana da zatraži tajm-aut nakon ove serije Partizana, a na kraju prve četvrtine rezultat je bio 23:16 u korist Partizana.

U drugoj četvrtini, Baskonija je napravila seriju od 4-0 i prišla na 23:20, ali je Partizan odgovorio serijom 8-0 i poveo 28:20 preko Kevina Pantera i Bruna Cabocla. Alen Smailagić je napravio nesportski faul nad Čimom Monekeom, što je omogućilo Baskoniji da smanji rezultat. Nakon toga, Partizan je zaigrao agresivnije u odbrani i uspevao je da održi prednost, odlazeći prvi put na dvocifrenu prednost sa rezultatom 38:27. Crno-beli su održavali solidnu prednost preko Alekse Avramovića, ali Markus Howard je pogodio neke neverovatne šuteve zbog čega se na poluvreme otišlo sa rezultatom 44:42 u korist Partizana.

Ekipa Partizana je uložila veliki napor kako bi se vratile u meč i održali svoju šansu za plasman u plej-in, ali ekipa Baskonije je uspela da sačuva svoju prednost i na kraju pobedi rezultatom 84:83. Ovo je bila važna pobeda za Baskoniju kako bi osigurali svoje mesto u plej-inu, dok je Partizanu ova poraz bacio senku na njihove šanse za plasman.

Nakon tokovima ovog meča, ekipa Baskonije sada ima skor od 17 pobeda i 13 poraza i ostaje im da sačekaju kraj regularnog dela sezone kako bi videli na kojoj će poziciji završiti. Sa druge strane, Partizan se sada nalazi sa skorom od 13 pobeda i 17 poraza, što ih ostavlja u borbi za poslednje mesto u plej-inu.

Očekuje se da će obe ekipe nastaviti sa borbom za plasman u plej-inu u preostalim utakmicama sezone, dok će Baskonija pokušati da zadrži svoju poziciju među sigurnim učesnicima, a Partizan će se boriti kako bi ostvarili plasman i osigurali svoje mesto u plej-inu. Ovaj meč je pokazao koliko su ove ekipe sposobne da se bore i da pruže svoj maksimum kako bi ostvarile svoje ciljeve.