UŽIVO: Poljska – Austrija live prenos stream link

Osmi dan šampionata Evrope donio je pobede Ukrajine i Austrije nad Slovačkom i Poljskom, respektivno. Ukrajina je slavila protiv Slovačke, dok je Austrija razbila Poljsku rezultatom 3:1.

Obe ekipe su ušle u meč bez bodova na kontu, što je dalo dodatnu težinu crveno-bijelom derbiju začelja grupe D. Austrijanci su dominirali već od početka meča i brzo poveli golom Traunera u devetom minutu. Iako je Pjontek izjednačio rezultat na poluvremenu, Austrija je dominirala u drugom poluvremenu, a Braumgartner je vratio svoju ekipu u vođstvo u 67. minutu. Marko Arnautović je sa bele tačke postavio konačan rezultat u 78. minutu.

Poljska nije uspjela da se vratiti u meč nakon toga, a Austrija je zasluženo slavila. Levandovski nije uspio pomoći svojoj ekipi, koja nije uspjela povezati redove i stvoriti ozbiljnije prilike.

Austrija je tako živnula u borbi za nokaut fazu šampionata Evrope, dok Poljska ima težak put pred sobom. Utakmica je bila prava poslastica za ljubitelje fudbala i pružila je mnogo uzbuđenja.

U narednim rundama takmičenja se očekuju još veće borbe i neizvjesnosti, a Austrija je svakako pokazala da je sposobna da se bori sa najboljim ekipama Evrope. Navijači se već sada raduju narednim mečevima svojih omiljenih selekcija i nadaju se novim uzbuđenjima na terenu.