Uživo Portugal – Češka, lajv prenos, stream link

Prvo kolo Evropskog prvenstva zatvara se utakmicom između reprezentacija Portugala i Češke, koja se očekuje večeras u 21:00 sat. Očekuje se ofanzivna igra obe reprezentacije, a predviđa se da bi mogli da vidimo meč sa više golova na obe strane. To je nešto što većina navijača neće imati ništa protiv.

Prvo poluvreme završeno je uz mnogo uzbuđenja, gdje je Portugal bio bolja ekipa, ali je Češka odbrana uspješno odolijevala napadima rivala. Igra se uglavnom svodila na napade jedne ekipe, ali bez rezultata. Očekuje se da u drugom dijelu igre možemo vidjeti i golove.

U 38. minuti imali smo napad Čeha, ali Šik nije uspio zahvatiti loptu. Portugal je krenuo u brzu kontr-akciju, ali je igrač Leao pao u kaznenom prostoru i dobio žuti karton zbog simuliranja.

Došli smo do 33. minute kada Vitinja nije uspio u svojoj akciji, što je rezultiralo novim kornerom. Portugalska ekipa imala je svoje prilike za postizanje golova, ali su Česi uspješno odbranili svoj gol.

U 32. minuti, Ronaldo je imao priliku sam pred golom Češke, ali nije uspio pogoditi mrežu. Postoji mogućnost da je bio u ofsajdu, ali se sudije nisu oglasile.

U 26. minuti, Česi su krenuli u kontru, ali su izgubili loptu, dok je igrač Bruno poslao loptu pred gol. Leao je bio blizu postizanja gola, ali nije uspio.

Odapeo je Bruno Fernandeš u 24. minuti, rezultirajući novim kornerom za Portugal. Češka ekipa je uspješno odbranila svoj gol.

U 22. minuti, udarac Dijasa blokirao je Šulc, što je rezultiralo kornerom. Češka ekipa nije uspjela preći centar.

Gledali smo kako Ronaldo i ekipa opsjedaju gol rivala u 17. minuti, ali bez ozbiljnijih prijetnji. Portugal je kontrolirao dešavanja na terenu.

U 12. minuti, Leao je uspio proći po lijevoj strani, ali su defanzivci Češke uspješno odbili opasnost.

Prva prilika za Portugal stigla je u 8. minuti, kada je Ronaldo glavom šutirao pored gola.

U 5. minuti, igra je započela oštro s obje strane, ali bez prilika. Utakmica je počela sa očekivanjima spektakla i golova.

Selektori Portugala i Češke odabrali su svoje igrače za ovo kolo. Na centru se nalazi Marko Gvida iz Italije, sa pomoćnicima Filipo Meli i Đorđo Pereti. Četvrti sudija je Rade Obrenović iz Slovenije, a VAR sudija je također Italijan Masimilijano Morati.

Portugal i Češka su se do sada susreli pet puta, a Portugalci su bili uspješniji s 4 pobjede i jednim porazom, uz gol razliku 10:2.

Pratite sve vijesti iz Srbije i svijeta na našem Telegram kanalu. Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vrijedi. Pratite nas na društvenim mrežama.