UŽIVO: Split – Crvena zvezda, ABA liga, live prenos

Crvena zvezda je nedavno trijumfirala protiv Studentskog centra, osiguravajući prednost domaćeg terena do kraja doigravanja za jadranski tron. Večeras imaju priliku da izaberu rivala u četvrtfinalnoj seriji.

U gostima kod Splita, ukoliko osvoje pobedu, započinju borbu za povratak na regionalni presto protiv Studentskog centra. Ako Splićani naprave senzaciju, postaće poslednji tim u plej-ofu regionalnog takmičenja.

Crveno-beli su uspešno izašli iz tajm auta Janisa Sferopulosa, nanizali osam poena i stekli prednost od 63:49 u trećoj četvrtini. Nedović je bio impresivan sa trojkom, obeležavajući sjajan start.

Zadrani su napravili mini seriju 5:0, stižući na 55:49 u 26. minutu. Sferopulos je zatim tražio minut odmora. Nedović je briljirao sa flouterom i preciznim penala, povećavajući prednost na 58:49.

Split je svaku priliku za smanjenje zaostatka prokockao, a Nedović ih je ekspresno kažnjavao, uz pomoć Perkovića koji je ubacio prvu trojku u trećoj deonici.

Na ulasku u drugo poluvreme, Fanderburk je postigao prve poene sa linije penala, ali su Tobi i Kalajdžić odgovorili za Zvezdu. Rezultat je bio 51:41 u korist crveno-belih.

U četvrtoj četvrtini, šorter je promašio zicer, što je odmah kažnjeno trojkom Smarta. Zvezda je na poluvremenu vodila 49:37.

U 18. minutu, Smart i Tompkins su vratili Zvezdu na dvocifreni plus, 44:33. Na kraju prvog poluvremena, Zvezda je vodila 44:35.

Ljubičić je ubacio dva penala, postavši prvi košarkaš u Zvezdinoj ekipi. Tompkins je takođe doprineo, a Jago je postigao trojku za prednost od 40:33.

U prvim minutama meča, Šorter je postigao poene za izjednačenje, ali je Jago prekinuo seriju domaćina odlučnim poenom. Tobi je doprineo trojkom, a Tompkins je prvi put na parketu nosio dres Zvezde.

U prvoj četvrtini, Zvezda je imala vođstvo, uprkos mini seriji Splićana od 4:0. Na kraju deonice, rezultat je bio 25:19 u korist Zvezde.

Posle trojke Lazića i poena Mitrovića, Zvezda je stigla do prve dvocifrene prednosti na meču. Nedović je sa penala povećao prednost tima na plus 12.

U drugoj četvrtini, Zvezda je održavala prednost, uprkos seriji 10:2 splićana. Na poluvremenu, Zvezda je vodila 23:13.

Na ulasku u 6. minut meča, Zvezda je vodila 16:9. Fanderburk je prekinuo seriju Zvezde, smanjujući zaostatak na 16:11.

Nedović je ubacio novu trojku za Zvezdu, dok je Perković odgovorio sa dva šuta van linije 6.75.

Miloš Teodosić nedavno je dao izjavu koja je obradovala navijače Crvene zvezde, a trener Janis Sferopulos je jasno izrazio šta očekuje od svog tima.

Ukupno gledano, Crvena zvezda je ostvarila sjajnu pobedu protiv Studentskog centra, čime su stvorili osnovu za uspeh u daljem takmičenju za jadranski tron. Sada imaju priliku da izaberu svog četvrtfinalnog protivnika, u nadi da će ponovo osvojiti regionalni presto.