UŽIVO: Srbija – Hrvatska, polufinale SP, live prenos

Vaterpolo susret između Srbije i Hrvatske uvijek je više od igre. Međutim, ovoga puta je ulog bio manji s obzirom da su obje reprezentacije već ostvarile glavni cilj na prvenstvu svijeta u Dohi.

Uzastopna svjetska prvenstva pobrala su uspjeh za oba tima. Ivačeva izabranici osigurali su plasman na Olimpijske igre, ali ni bez pritiska nisu mogli pobijediti Hrvate, koji su ih pobijedili 15:13.

Slika u bazenu bila je dijametralno suprotna rezultatu. Obrana na obje strane bila je tvrda, ali je napad bio gotovo savršen. Nažalost, najbolji srpski vaterpolisti posustali su u napadu s igračem više, a ključni su bili promašeni peterci Mandića i Strahinje Rašovića.

„Delfini“ su stegnuti ušli u meč, što su Hrvati iskoristili i stekli dva gola viška. Međutim, Mandić i drugovi su brzo izjednačili rezultat, a potom i stekli dva gola prednosti. Međutim, brzo su izgubili stečenu prednost i ostali iza Hrvata.

Rezultatski najneefikasniji kvartal bio je treći, u kojem su „delfini“ do jednog gola stigli minut i pol prije odlaska na posljednji mini odmor pred posljednju deonicu.

Hrvatskoj u polufinalu SP čeka bolje kao pobjednik iz posljednjeg četvrtfinalnog okršaja između Mađarske i Francuske.

Meč je protekao kroz četiri četvrtine, a Hrvati su pobijedili Srbiju rezultatom 15:13.

Ovo je bio vrlo napet susret i priređen je neizvjesan i uzbudljiv vaterpolski spektakl. Igrači oba tima pokazali su odličnu igru i vodili izjednačenu bitku do samog kraja.

Hrvatska se pokazala kao vrlo ozbiljan protivnik i izborila je svoje mjesto u polufinalu, a u konačnici može ostvariti zapažen rezultat na svjetskom prvenstvu u vaterpolu.

Vaterpolo klasik između Srbije i Hrvatske nikada nije samo obična igra, već je pravi spektakl za ljubitelje ovog sporta. Ovaj susret će ostati upamćen kao jedan od uzbudljivih trenutaka u vaterpolskoj povijesti.

Ostaje nam da vidimo hoće li i naredni susreti donijeti tako uzbudljive trenutke i napetost kao što smo imali prilike vidjeti u ovom susretu između Srbije i Hrvatske.