Uživo: Srbija – Japan, lajv prenos, stream link

Košarkaška reprezentacija Srbije odigrala je pripremnu utakmicu protiv Japana u Areni pred Olimpijske igre. Susret je bio idealna prilika da se Karijevi Orlovi pokažu pred svojom publikom i da selektoru pruže odgovore o sastavu tima za put u Pariz.

Utakmica je počela intoniranjem himni obe reprezentacije, a nakon toga su se igrači predstavili publici. Prvih nekoliko minuta donelo je seriju poena Srbije, a prva četvrtina završena je vođstvom od 33:23. Srbija je igrala dobro u odbrani, a Japan je imao problema sa šutem za tri poena.

U drugoj četvrtini Srbija je nastavila sa dobrom igrom i serijom poena, između ostalog trojkama i zakucavanjima. Nikola Jokić je pokazao svoje veštine i bio je podržan od strane publike u Areni. Na poluvremenu, rezultat je bio 59:52 u korist Srbije.

U drugom poluvremenu, Japan se pokušao vratiti u igru, ali je Srbija uspešno održavala svoju prednost. Nikola Jović i Bogdan Bogdanović su bili ključni igrači u tim trenucima. Srbija je zadržala vođstvo do kraja utakmice i slavila rezultatom 87:73.

Srbija je tako zabeležila pobedu pred put na Olimpijske igre u Pariz. Utakmica je bila prilika za trenera da proceni igru svojih igrača i da napravi poslednje izmene u sastavu tima. Publika u Areni je uživala u sjajnoj košarci i podržala Orlove u svakom trenutku.

Sledeći korak za košarkaše Srbije će biti Olimpijski turnir u Parizu, gde će se nadati novim uspesima. Publika širom sveta će sa nestrpljenjem očekivati nastupe Karijevih Orlova i nadati se novim pobedama.