UŽIVO: Turska – Portugal live prenos stream link

Na drugom meču večeri, reprezentacija Turske i Portugalije su se sastale kako bi odlučile koja ekipa će osigurati prvo mesto u grupi F na Evropskom prvenstvu. Na kraju meča, Portugal je pobedio rezultatom 2:0 i osigurao prvo mesto u grupi.

U prvom poluvremenu, Portugal je poveo sa 1:0 golom Bernarda Silve u 21. minuti. Njihovu prednost udvostručio je golman Turske Bajindir, koji je greškom dopustio lopti da prođe pored njega i završi u mreži. Na kraju prvog poluvremena, rezultat je bio 2:0 u korist Portugala.

U drugom poluvremenu, Turci su pokušali da se vrate u meč, ali nisu bili uspešni u postizanju gola. Portugal je kontrolisao igru i odbranu i uspeo je da zadrži prednost do kraja meča. Turci su imali nekoliko prilika, ali nisu uspeli da savladaju portugalskog golmana.

Portugal je igrao sa Dijegom Kostom na golu, a u timu su bili Pepe, Dijaš, Mendeš, Paljinja, Vitinja, Silva, Fernandeš, Leao i Ronaldo. Sa druge strane, Turska je igrala sa Bajindir na golu, a u timu su bili Akajdin, Bardakdži, Kadioglu, Ajhan, Čalhanoglu, Akturkoglu, Kokču, Akgun i Jilmaz.

Pobeda nad Turskom je Portugaliji donela prvo mesto u grupi F i plasman u nokaut fazu takmičenja. Sa druge strane, Turska se oprašta od Evropskog prvenstva, jer nije uspela da se plasira u nokaut fazu. Portugal će sada čekati da sazna ko će im biti sledeći protivnik u osmini finala.

Ovaj meč je bio veoma važan za obe ekipe, jer je odlučivao o njihovom daljem putovanju na Euru. Portugal je uspeo da iskoristi svoje prilike i zasluženo pobedi, dok je Turska pokazala dobru igru, ali nije bila dovoljno efikasna u napadu.

Ukupno gledano, Portugal je bio bolja ekipa na terenu i zasluženo je osvojio prvo mesto u grupi. Njihova igra je bila disciplinovana, organizovana i efikasna, što im je donelo važnu pobedu. Sa druge strane, Turska je pokazala dobre momente, ali jednostavno nisu bili dovoljno dobri da se suprotstave portugalskom timu.

Sada Portugalija ima priliku da se pripremi za naredni meč u nokaut fazi i da se nadaju još boljim rezultatima u nastavku takmičenja. Njihovi navijači su sigurno ponosni na njihovu ekipu i nadaju se da će im doneti još mnogo radosti i uspeha na Euru.

U međuvremenu, Turska će morati da se vrati svojim domovima i razmotri svoje performanse na ovom takmičenju. Iako su eliminisani, sigurno će biti ponosni na svoje napore i nadaju se da će se vratiti jači i spremniji za sledeće veliko takmičenje.

Kao što smo videli, meč između Turske i Portugala bio je veoma uzbudljiv i napet, sa mnogo akcije i prilika na obe strane. Na kraju je Portugal zasluženo pobedio i osigurao prvo mesto u grupi, dok je Turska morala da se oprosti od Eura. Sada će Portugalija nastaviti svoju borbu za šampionski trofej, dok će Turska morati da se vrati svojim domovima i razmotri svoje performanse.