Vaterpolisti Novog Beograda pobedili Marselj u Ligi šampiona

Vaterpolisti Novog Beograda nastavljaju sa sjajnim nastupima u četvrtfinalnoj grupi A Lige šampiona, jer su ostvarili četvrtu pobedu nad ekipom Marselja rezultatom 13:10. Ovo je bio drugi put da Novobeograđani savladaju francuskog predstavnika, nakon što su u prvom meču u gostima slavili sa 14:13.

U prvom poluvremenu meča viđena je izjednačena igra, ali je ekipa Marselja do polovine treće četvrtine stekla dva gola prednosti. Međutim, Novi Beograd je pokazao karakter i agresiju u igri, te su vrlo brzo usledili četiri uzastopna pogotka do kraja treće deonice, preuzimajući vođstvo i potpuno preokrećući odnos snaga u bazenu.

Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je Alvaro Granados sa pet postignutih golova, dok su Filip Filipović, Nikola Lukić i Nikola Jakšić postigli po dva gola. U drugom meču četvrtfinalne grupe A, Pro Reko je pobedio splitski Jadran sa visokih 18:9.

Italijanski tim Pro Reko i Novi Beograd su već obezbedili plasman na Fajnal-for, a njihov međusobni duel, koji je na programu 15. maja, odlučiće o tome koja ekipa će zauzeti prvo mesto u grupi.

Vaterpolisti Novog Beograda su pokazali svoju snagu i kvalitet tokom ovog takmičenja, a njihova motivacija i timski rad su ih doveli do uspeha. Sa odličnim rezultatima i veštim igračima, Novi Beograd će sigurno biti ozbiljan konkurent za osvajanje Lige šampiona.

U nastavku takmičenja, očekuje nas još nekoliko uzbudljivih mečeva i sigurno je da će vaterpolo fanovi biti uzbuđeni i zadovoljni kvalitetom igre koji pružaju ovi vrhunski timovi. Navijači Novog Beograda imaju razloga za slavlje i ponos, jer njihov tim beleži izvanredne rezultate i pokazuje pravo sportsko umeće na svakom meču koji igraju.

Ukupno gledano, vaterpolo je vrlo popularan sport u Srbiji i širom sveta, sa velikim brojem talentovanih igrača i stručnih trenera koji unapređuju kvalitet igre. Nadamo se da će Novi Beograd nastaviti sa ovakvim uspesima i da će osvojiti prestižnu titulu Lige šampiona, donoseći radost svojim navijačima i gradu Beogradu.