Vaterpolisti Novog Beograda posle peteraca savladali Jug

Vaterpolisti Novog Beograda savladali su ekipu Juga rezultatom 16:14 u utakmici Jadranske lige koja se odigrala u Splitu. Nakon 32 minuta igre, rezultat je bio 11:11, ali Novobeograđani su uspeli da preokrenu i pobede posle peteraca.

Dubrovačani su uspeli da steknu prednost od dva gola u drugoj četvrtini (7:5), ali Novobeograđani su se vratili u igru i nisu dozvolili Jugovoj ekipi da se odlepi.

Trener Živko Gocić i njegovi igrači napravili su preokret i imali su prilike da reše pitanje pobednika pre penala, ali nisu bili dovoljno srećni, jer je Nikola Jakšić u poslednjoj sekundi pogodio stativu.

Ova pobeda Novog Beograda pokazuje koliko su vaterpolisti spremni da se bore i igraju protiv jakih timova kao što je ekipa Juga. Sjajna taktika i borbenost igrača doprinose ovakvim rezultatima i pokazuju kvalitet ove mlade ekipe.

Jadranska liga je jedno od najjačih takmičenja u vaterpolu, gde se susreću najbolje ekipe iz regiona. Novi Beograd pokazuje da može da se ravnopravno bori sa timovima kao što je Jug i da ima potencijal da ostvari dobre rezultate u ovom takmičenju.

Sve u svemu, ova pobeda Novog Beograda je veliki uspeh za ovu mladu ekipu i pokazatelj da su spremni da se nose sa jakim konkurencijom. Nadamo se da će nastaviti sa dobrim igrama i ostvarivati pobede u budućim utakmicama Jadranske lige.