Vaterpolisti Srbije pobedili Japan

Vaterpolisti Srbije pobedom su započeli Svjetsko prvenstvo u Dohi, prve utakmice u grupnoj fazi natjecanja. Delfini su u prvom kolu svladali Japan rezultatom 17:10. Iako rezultat pokazuje ubedljivu pobedu za Srbiju, nije bilo sve tako lako kao što se može pomisliti. Naši momci su se mučili prve dvije četvrtine, te se na poluvrijeme otišlo minimalnim vođstvom za Srbiju 8:7.

Uroš Stevanović izjavio je danas da je glavni cilj da na predstojećem Svjetskom prvenstvu njegov tim izbori plasman na Olimpijske igre. U nastavku su se probudili delfini, već u trećoj četvrtini stavili do znanja Japancima tko je „gazda u bazenu“. Srbiji predstoje još dva meča u grupi protiv SAD i Crne Gore.

Ovo je sjajan početak za vaterpoliste Srbije na Svjetskom prvenstvu, te se nadamo da će nastaviti sa dobrim rezultatima u svojim narednim utakmicama, a cilj je izboriti plasman na Olimpijske igre. Svi navijači će biti uz delfine u njihovim narednim utakmicama, te se nadamo da će ostvariti još bolje rezultate. Svi su jako sretni zbog pobjede nad Japanom, te idemo dalje. Sretno delfini!