vaterpolisti srbije protiv crne gore svetsko prvenstvo

Vaterpolisti Srbije ostvarili su ubedljivu pobedu nad Crnom Gorom rezultatom 14:6 na Svetskom prvenstvu u Dohi. Ovo je druga pobeda Srbije na prvenstvu, nakon što su u prvom kolu takođe ubedljivo savladali Japan rezultatom 17:10. Naše nacionalni tim je pokazao izuzetnu igru, a odbrana je bila na visokom nivou. Uroš Stevanović, selektor ekipe, izgleda da je postavio sve kockice na pravo mesto za osvajanje olimpijske vize.

Najefikasniji igrač u našem timu bio je Dušan Mandić sa četiri pogotka, dok su igrači iz Crne Gore imali šest različitih strelaca. Sledeća utakmica Srbije je zakazana za dva dana protiv SAD-a u 15:30 časova.

Tokom meča, naša selekcija je dominirala nad protivnicima, posebno u trećoj i četvrtoj četvrtini. U trećoj četvrtini, naš tim je pobedio sa 5:3, a u poslednjoj četvrtini Vico, Jakšić i Vučinić su stavili tačku na meč.

U drugoj četvrtini, naši vaterpolisti su otišli na pauzu sa vodstvom od tri gola, rezultatom 6:3. Na kraju prve četvrtine, Srbija je vodila sa 4:1, a naša reprezentacija je dominirala tokom cele deonice.

Crna Gora je nakon premijerne pobede nad SAD-om, imala veru u svoje šanse da iznenadi Srbiju. Međutim, naša ekipa je pokazala timski duh, želju i individualni kvalitet koji su ih doveli do pobede.

Ovom pobedom, Srbija je pokazala da je ozbiljan kandidat za osvajanje medalje na Svetskom prvenstvu u Dohi. Nadamo se da će naša ekipa nastaviti sa ovakvim uspesima i da će osigurati olimpijsku vizu za naredne Olimpijske igre. Srbija je poznata po svom vaterpolskom timu, i ovi rezultati samo potvrđuju tu reputaciju. Očekujemo još mnogo uspeha od naših vaterpolista, kako na ovom prvenstvu, tako i ubuduće.