Vaterpolo Svetsko prvenstvo Srbija Crna Gora

Vaterpolisti Srbije su savladali Crnu Goru 14:6 u drugom kolu grupne faze Svetskog prvenstva u Dohi. Uroš Stevanović je izveo odličan tim koji je dominirao nad suparnicima tokom cele utakmice. Naši vaterpolisti su odlično otvorili meč, sa golovima braće Rašović. Viktor je doneo vođstvo Srbiji, a zatim je Strahinja u sledećem napadu duplirao prednost. Usledilo je nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane, ali je Dušan Mandić bio precizan za 3:0 u korist Srbije.

Nakon dobre odbrane Radoslava Filipovića, Crna Gora je imala očajan učinak sa igračem više u prvoj deonici. U drugoj četvrtini se najviše istakla odbrana, dok je protivnik podigao nivo defanzive, tako da naši vaterpolisti nisu imali toliko lakih situacija za pogodak. Petar Tešanović je branio fenomenalno, omogućio svom nacionalnom timu da ode na pauzu sa „samo“ tri gola zaostatka.

Srpski vaterpolisti su nakon sjajnog otvaranja stali u napadu sredino druge četvrtine, a potom je usledila „suša“ bez pogotka iz igre koja je trajala osam minuta. To je prekinuo prvi gol Save Ranđelovića na meču i vratio naš tim na +3 na pet minuta do kraja treće deonice. Srpski vaterpolisti su nakon toga održavali ogromnu distancu od protivnika, te su pokazali da su i dalje klasa iznad „ajkula“ u ovom trenutku.

U drugom meču grupe C, Sjedinjene Američke Države su savladale Japan sa 18:5. Srbija će tako u poslednjem kolu igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država, a trijumf i plasman u četvrtfinale bi ih odveo na Olimpijske igre u Parizu. Očekuje se da će duel doneti mnogo uzbuđenja, ali s obzirom na dosadašnji učinak, srpski vaterpolisti imaju dobre šanse za pobedu. Svetsko prvenstvo u vaterpolu u Dohi nastavlja se sa nestrpljenjem budući da su vaterpolisti Srbije navikli na visoke rezultate.